Imigranci POBILI aktywistów LGBT! Media przemilczają sprawę!

0
0
0
/ źródło: twitter

W Katalonii doszło do ostrego starcia imigrantów z Maghrebu z aktywistami LGTB. Na filmiku widać scenę bójki w takt muzyki towarzyszącej imprezie homoseksualistów, w dodatku na tle „tęczowej” flagi. Napastnicy mieli być uzbrojeni.

Sprawę opisuje nczas.com oraz magnapolonia.org. Do starcia doszło w Tarrasie (200 tys. mieszkańców). Sprawa nie trafiła na łamy mediów i została potraktowana jako zwykły uliczny incydent. Obydwie grupy są przecież pod specjalną ochroną medialną, a ujawnianie takich bójek nie służy sprawie „postępu”. Tam, gdzie informację podawano, nie pojawiała się narodowość sprawców, ale wręcz sugerowano, że to efekt „mowy nienawiści” i homofobii „skrajnej prawicy” z partii Vox. Na Antena 3 przedstawiono bójkę jako atak na przechodnia, celem zabrania mu portfela i „komórki”. W TV3 mówiono o „grupie młodych ludzi”. Posłuch partii Vox wśród Arabów z północnej Afryki to zjawisko zadziwiające. Zostawiając na boku żarty z manipulacji medialnej, filmik trafił jednak do internetu i wywołuje komentarze raczej mało przychylne dla rządzących w Hiszpanii lewaków. Niektórzy pisali o „dzikich ulicach” kraju. Jeden z internautów napisał: „Na Węgrzech czy w Polsce to ci się nie przytrafi. W niektórych rejonach Hiszpanii zmiana jest już nieodwracalna. Zastąpili nas ludźmi o barbarzyńskich zwyczajach”.

 

Co ciekawe „postęp” w Hiszpanii kwitnie w najlepsze. Rząd Aragonii, wspólnoty autonomicznej na północnym wschodzie Hiszpanii, ogłosił egzaminy konkursowe na lekarzy rodzinnych w publicznych ośrodkach zdrowia. Część miejsc zarezerwowano dla kandydatów transseksualnych oraz osób cierpiących na choroby psychiczne lub lekarzy z niepełnosprawnościami. Z 217 oferowanych miejsc pracy dla lekarzy rodzinnych 29 zarezerwowano dla określonych grup - czytamy w dokumencie regionalnych władz. Dwa stanowiska są przeznaczone dla lekarzy cierpiących na chorobę psychiczną, cztery dla transseksualistów, sześć dla ofiar przemocy ze względu na płeć, trzy dla ofiar terroryzmu, trzynaście dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi i jedno dla osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Limit miejsc dla tych grup został ustanowiony zgodnie z regionalnym ustawodawstwem. Po raz pierwszy objęto nim również osoby z rozpoznaną chorobą psychiczną i osoby transseksualne.

 

W 2019 roku weszła w życie uchwalona przez parlament Aragonii ustawa o prawach i gwarancjach dla osób z niepełnosprawnościami. Prawo uznało osoby cierpiące na choroby psychiczne za szczególną grupę, której gwarantowany jest limit miejsc w każdej publicznej ofercie pracy ogłaszanej przez rząd regionalny. Podstawą kwoty dla transseksualistów jest przyjęta w Aragonii w 2018 roku ustawa o tożsamości i ekspresji płciowej oraz równości społecznej miedzy mężczyznami i kobietami. Obecnie szefową resortu zdrowia w rządzie Aragonii jest Sira Repolles z socjalistycznej partii PSOE. Aragonią rządzi koalicja PSOE, lewicowej Podemos oraz nacjonalistycznych ugrupowań Chunta i PAR.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: PAP, magnapolonia.org

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną