Dzień Męża i Żony! Zobacz, kiedy!

0
0
0
/ Rycerze Kolumba

13 lipca to dzień, w którym sakramentalny związek małżeński zawarli św. Ludwik i Zelia Martin - rodzice św. Tereski. W tym szczególnym Dniu Rycerze Kolumba pragną zaprosić wszystkie sakramentalne małżeństwa do modlitwy za swoich Małżonków, odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i wspólnego radosnego przeżywania tego Dnia w swoich Parafiach - piszą Rycerze Kolumba. Ich ogłoszenie przytaczamy w całości:

Jako małżonkowie jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Dlatego w tym Dniu chcemy by małżonkowie przyszli do Jezusa by Mu podziękować za swoją Żonę, za swojego Męża, ale także by Go prosić, aby wyprostował być może pokręcone drogi życia małżeńskiego.

Taki Dzień jest nam potrzebny zwłaszcza teraz, kiedy świat kwestionuje wartość sakramentu małżeństwa, kiedy tak wiele par decyduje się na rozwód. Dlatego chcemy, aby z tym Świętem - Dniem Męża i Żony, utożsamiali się wszyscy małżonkowie, którzy wspólnie i zgodnie złożyli przed Bogiem przysięgę małżeńską i pragną w niej wytrwać do końca życia.

Proponujemy, aby świętowanie Dnia Męża i Żony:

  • rozpocząć już 3 lipca Nowenną do świętych Zelii i Ludwika Martin.
  • 12 lipca, we wspomnienie liturgiczne Świętych wziąć udział we Mszy Świętej, a o godzinie 20.00 wysłuchać na YouTube konferencji ks. dr Jana Chyły.
  • 13 lipca wziąć udział we Mszy Świętej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, odmówić Litanię do Świętych Ludwika i Zelii Martin, a po nabożeństwie spotkać się z innymi małżonkami na wspólnym świętowaniu (np. kawa, ciasto, gril).

 

Źródło: Rycerze Kolumba

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną