Czy Polski rząd powinien sprzeciwiać się roszczeniom Izraela i środowisk żydowskich w sprawie tak zwanego mienia bezspadkowego, czyli majątku po Żydach będących polskimi obywatelami, którzy zostali zamordowani przez Niemców podczas II Wojny Światowej?” – brzmiała ankieta.

Odpowiedź twierdzącą wyraziło aż 62 proc. badanych. Przeciwnego zdania było zaledwie 13 proc. respondentów. Zdecydowane stanowisko rządu w tej sprawie popierają wyborcy wszystkich trzech największych partii politycznych. Są to Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050. Polacy są przeciwni roszczeniom żydowskim, ale wspólnym głosem mówią również w innej kwestii. Chodzi o walkę z przypisywaniem Narodowi Polskiemu winy za Holokaust. Twarde stanowisko w tej sprawie popiera aż 75 proc. badanych. W tej kwestii również wyborcy wszystkich trzech głównych sił politycznych są zgodni. - podsumowują Media Narodowe.

Badanie udowadnia, że rząd Zjednoczonej Prawicy posiada mocny mandat społeczny. W sondażu widać poparcie wyborców do stawienia oporu nieuzasadnionym roszczeniom żydowskim oraz pracy nad nowelizacją ustawy o KPA. W kwestii roszczeń żydowskich uzyskali 82 proc. wsparcia własnego elektoratu, a w sprawie walki z kłamstwami historycznymi 89 proc. - to kolejna konkluzja na portalu.

Te wyniki mogą tylko cieszyć, bo sprawa jest poważna i nader często bywa wykorzystywana do rozgrywek politycznych, manipulacji ekonomicznych, niszczenia pokoju na forum międzynarodowym, oczerniania Polski - dlatego Panie i Panowie rządzący, macie pełne prawo zablokować żydowskie roszczenia i oddalić "sojusznicze" naciski. Naród Wam na to pozwala, więc do dzieła!