"Mówimy temu rządowi - wara od rolników"- podkreślił Michał Kołodziejczak. -"To jest rząd, który nie dał nam podmiotowości, choć chce nam obiecać wszystko" - zaznaczył. -"Podmiotowość jest dla nas najważniejsza, bo tu nie o pieniądze nawet chodzi, ale o godność rolników"- oświadczył szef AgroUnii.

 

 

 Protestujący przyjechali z całej Polski. Jest też między innymi delegacja rybaków z Pomorza. Najwięcej rolników dotarło na blokadę z woj. łódzkiego. - "Jeśli teraz nie zaprotestujemy, to wkrótce nas nie będzie"- podkreślił rolnik z powiatu piotrkowskiego.

 

Nic dziwnego, skoro UE wymyśla coraz to dziwaczniejsze zarządzenia, niszcząc rolnictwo państw członkowskich. A Polska, która zawsze była krajem rolniczym, jest ciągle w tym poszkodowana.

 

Wstrzymanie lub spowolnienie ruchu na jednej z ważniejszych dróg w centrum Polski może oznaczać oznacza kilkugodzinne kłopoty z przejazdem dk12, dk91 i S8 - ostrzegli drogowcy.

"W miarę możliwości należy unikać jazdy dk nr 12 przez Srock. Jadąc od Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego można to zrobić, kierując się na budowaną autostradę A1, dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tędy wjechać do miasta. Analogicznie należy poruszać się w przeciwnym kierunku"- wyjaśnił rzecznik łódzkiego oddziału Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

 

Zobacz blokadę