Pierwsza płyta „Ocalenie” zawierała Oratorium napisane z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej i jednocześnie była cegiełką na rzecz Światowego Centrum Modlitwy o Pokój- Kaplicy Wieczystej Adoracji „ Gwiazda Niepokalanej” w Niepokalanowie. Druga jest jakby kolejnym krokiem, bo Kaplica już jest i działa, a z okazji 1. rocznicy jej konsekracji powstało „Oratorium o Pokoju”.

 

Kolejny raz otrzymujemy materiał kompletny, lekki a jednocześnie porywający i pełen pasji.

Do tego dołożono świetnie zrealizowane i wyprodukowane nagrania i otrzymaliśmy jedną z ciekawszych płyt muzyki chrześcijańskiej 2021 roku.

 

Zespołowi Miriam towarzyszą przyjaciele i orkiestra symfoniczna. Kompozycje i teksty podobnie jak poprzednio są autorstwa o. Grzegorza Kwietnia OFMConv (poza „Życie za życie”, której autorem jest o. Piotr Szczepański OFMConv, jak również „Chcę wierzyć” autorstwa Matthew Evancho), a zespół prowadzi o. Andrzej Sąsiadek OFMConv. Niezwykłe aranżacje na potrzeby płyty przygotowała zaś Maria Pękała. Nagrań dokonano w studiach S2 Polskiego Radia oraz Sound&Wave w Warszawie.

 

Oratorium będzie można posłuchać na żywo podczas najbliższego koncertu w Niepokalanowie 5 września 2021 roku o 20.00 na scenie plenerowej za Bazyliką. Ten koncert będzie również podziękowaniem dobremu Bogu i Niepokalanej za osobę św. Maksymiliana z racji przypadającej w tym roku 80 rocznicy jego męczeńskiej śmierci w obozie Auschwitz.

 

Płytę można kupić kontaktując się z zespołem na Facebook’u: (https://www.facebook.com/ZespolMiriamNiepokalanow), albo od września w księgarni Franciszkanów w Niepokalanowie oraz na stronie Wydawnictwa Ojców Franciszkanów.