Nie jest to jedyny przykład opatrzności Maryi, jednak Jej interwencji w dziejach naszego narodu, o których mało kto wie, jest cała masa!

Nakładem Wydawnictwa 3DOM ukazało się dzieło Ojca Teodora Jakuba Naleśniaka „Za przyczyną Maryi II” opowiadające o licznych wstawiennictwach Bożej Rodzicielki. Książka dostępna jest w regularnej sprzedaży!

Celebrowanie maryjnego miesiąca musi być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Powyższa pozycja pozwala zaznajomić się z opowieściami o interwencjach Matki Bożej, jakich doświadczyli nasi bliźni w przeszłości. Znajomość tych wszystkich historii pomoże wczuć się w charakter maryjnych nabożeństw, a przede wszystkim umożliwi nam uczestniczyć w nich w sposób świadomy – tylko znając doniosłość Jej czynów, możemy szczerze okazać Jej wdzięczność.

Październik to także czas odmawiania modlitw za wstawiennictwem i pośrednictwem Maryi. Mamy nadzieję, że ten niesamowity zbiór interwencji Bogurodzicy wzbudzi w Państwu jeszcze większą gorliwość w odmawianiu Modlitwy Różańcowej, Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny oraz Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nie rezygnujmy z zaproszenia, jakie składa nam Matka Boża! W tym wyjątkowym czasie pogłębmy z Nią relacje i odnówmy łączące nas z Nią więzi miłości i ufności!