- Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nadal nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych przed groźnymi konsekwencjami – podkreślił w liście, który omawia PAP. – Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem. – napisał.

Jak to sobie wyobraża minister:

- Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. – sprecyzował żądanie.

Już to widzimy: jak starsi ludzie duszą się w maseczkach w kościele lub są proszeni o opuszczenie go. To samo osoby, które mają problem z oddychaniem z różnych przyczyn. Poza tym, w świetle informacji o zagrożeniach, jakie przynosi używanie maseczek – szczegóły wkrótce – to wymaganie okazuje się być kolejnym utrudnieniem życia sakramentalnego Polaków.

- Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej – pisze minister Niedzielski.

Jak odpowie Episkopat?