Premier Mateusz Morawiecki skomentował na facebooku pro-unijne akcje opozycji:

- Być polskim patriotą, to być wiernym ojcowiźnie i być wiernym polskiemu rolnictwu. Jeśli ktoś nie szanuje polskiej wsi, to nie ma też szacunku dla Konstytucji i polskiej suwerenności. – napisał w sobotę, czyli tuż przed demonstracją zwolenników Donalda Tuska na Placu Zamkowym (w Niedzielę). – Polska wieś zawsze była wierna Polsce, jednak Polska nie zawsze była wierna polskiej wsi, wobec której ma dług wdzięczności. – wspomniał. – Niestety, w liberalnej III RP wobec wsi zastosowano brutalne metody gospodarcze i społeczne. – szkoda, że Premier nie mówi więcej na ten temat…- Najwyższy czas, by dać tym terenom szanse i perspektywy rozwoju. Trzeba przypomnieć to mieszkańcom miast i partiom politycznym, którym bliżej jest do Berlina i Brukseli niż do Przysuchy czy Gielniowa. – podkreślił.

Nie zabrakło konkretnych propozycji, ale i podziękowań:

- Za trud i za Wasze wielkie dzieło, dziękuję w imieniu Polaków. Za to, że jesteście i stoicie na straży polskiej wiary i tradycji. – zauważył Premier. Tu nas ucieszył, bo już widzieliśmy co potrafi zrobić partia pozornie ludowa z obyczajowością na wsi.

Czytaj cały wpis Premiera:

 

 

Minister Grzegorz Puda ujawnił, że propozycje rządowe są wynikiem rozmów z rolnikami. Czy to uspokoi Agrounię? W jakim stopniu sugestie zostały wzięte pod uwagę? Które środowiska zostały zaproszone do konsultacji? Inaczej mówiąc, czyj głos został doceniony, a czyj pominięty?

 

Okaże się wkrótce.