Można zacząć od tego, że doskonale zdają sobie sprawę z konsekwencji, skoro pędzą, nie zważając na przepisy drogowe i graniczne. Czasem to się kończy tragicznie, gdyż nie dbają o zdrowie i życie powierzonych ich opiece ludzi. W ubiegły wtorek Syryjczyk, w Niedzielę Irakijczyk ze szwedzkim obywatelstwem, Ukrainiec i Albańczyk oraz Palestyńczyk i Gruzin kolejno próbowali przewieźć nielegalnych migrantów.

Wszystkim, którzy apelują byśmy wsparli tych ludzi, należy uświadomić, że popierają zorganizowaną przestępczość, której celem jest wywołanie chaosu w Europie. Po czym to poznać – uciekają przed Strażą Graniczną i policją, nie bacząc na to, że odpowiadają za ludzi, których wiozą. Jeden wpada na ciężarówkę, inny wpada na radiowóz i walczy z innym autem policji, żaden nie zgodzi się na kontrolę, bo wie, że popełnia przestępstwo.

Z jakich narodów pochodzą migranci, których transportują: Irakijczycy, Kurdowie, Syryjczycy. A zatem – upada argument o biednych uchodźcach z Afganistanu. Upada w ogóle argument o biednych uchodźcach – ci ludzie płacą słono za ten transport. Wspierając tych, którzy im ‘pomagają’ – wspieramy tworzenie i umocnienie wschodniej mafii w naszym kraju.

I to trzeba wszystkim filantropom uprzytomnić. Zwłaszcza, że nie zamierzają zgłębić sami sytuacji.