W sobotę 20.11.2021r. podlaskie struktury Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowały wyjazd na granicę strefy wyjątkowej w celu przekazania darów. Przed wyruszeniem w drogę została zorganizowana konferencja prasowa, na której działacze poinformowali o całym przedsięwzięciu i pokazali auto wypełnione towarem.

„Wiele osób w kraju chce pomóc funkcjonariuszom na granicy, ale nie może osobiście dostarczyć paczki. Dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl "Solidarni ze Strażą Graniczną i Wojskiem Polskim"" - oświadczył Michał Mikucki, prezes okręgu podlaskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

Lista zakupów była wcześniej konsultowana z osobami mającymi kontakt z mundurowymi na granicy.  Wśród produktów przekazywanych tego dnia służbom mundurowym nie zabrakło suchych, pożywnych przekąsek, słodyczy czy też długoterminowych dań błyskawicznych.

„Między innymi 1100 batoników, 1500 zupek czy też dań do szybkiego przygotowania, kilkaset opakowań orzechów, bakali, 100 opakowań kawy i herbaty" – poinformowała Kinga Dubrawska z Młodzieży Wszechpolskiej.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej podkreślali, jak ważne jest wsparcie naszych pograniczników oraz zapewniali, że nie jest to koniec ich działań w tym temacie. Zachęcali również to ciągłego wspierania zbiórki na stronie zrzutka.pl. Poinformowali również o odbywającym się 21.11.2021 r.  w Białymstoku  Marszu Poparcia dla Obrońców Granic, który miał się rozpocząć Mszą Św. W kościele Św. Rocha o godz. 14:30, po czym wyruszyć w pochodzie pod kościół Farny.

„Powinniśmy pokazać, że szanujemy pracę naszych formacji mundurowych i że ich ciężka praca jest bardzo potrzebna nie tylko Podlasianom, ale całej Polsce, o czym, niestety, niektórzy zapominają" - zapraszała Kinga Dubrawska.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/6hzsng