Na wiaduktach polskich miast z samego rana zawisły transparenty, mające na celu wyrazić poparcie i wdzięczność wobec funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy dzielnie, każdego dnia i każdej nocy, stawiają czoła zagrożeniom na wschodniej granicy naszego kraju.

Jednocześnie organizatorzy oczekują od polskiego rządu podjęcia zdecydowanych działań, które będą adekwatne do stopnia pogwałcenia wzajemnych relacji przez reżim A. Łukaszenki. Polityka ustępstw, jaką proponuje Unia Europejska, czy brak odpowiedzi na skandaliczne naruszenia wzajemnych relacji wzmacnia pewność siebie białoruskiego dyktatora i naraża Polaków, a także innych mieszkańców Europy, na wzmożenie ataków w wojnie hybrydowej.

Tym samym organizatorzy akcji #DziękujemyObrońcomGranic zachęcają Polaków do wypełniania cywilnego obowiązku, jakim jest wspieranie żołnierzy, strażników granicznych i policjantów w obronie polskich ziem.

Akcja będzie kontynuowana w różnych regionach Polski. W planach są szeroko zakrojone działania promujące wsparcie dla służb zaangażowanych w obronę granic, m.in. akcja billboardowa, transmisja spotów, mobilne reklamy oraz petycja.

Galeria zdjęć z pierwszej warszawskiej odsłony akcji #DziękujemyObrońcomGranic : https://roty.pl/2021/11/22/akcja-dziekujemyobroncomgranic/