- Ci z migrantów, którzy przejdą granicę w sposób nielegalny i potrzebują pomocy, otrzymują ją pod każdym względem. Zarówno pomoc humanitarną, jak i w zakresie ochrony zdrowia. – powiedział podczas konferencji prasowej - Jeżeli tylko taka pomoc jest im potrzebna, to taka pomoc jest im natychmiast udzielana. Z całą mocą chcę to podkreślić, albowiem takich przypadków, kiedy to polskie służby ratowały migrantów, czy to na terenie bagiennym, na którym się znaleźli, czy w lesie, było już bardzo wiele i wszystkim tym osobom, jeżeli tylko zostały napotkane przez naszych funkcjonariuszy, pomoc w każdym przypadku była udzielana – zapewnił.

Prezydent zaapelował także, by nie traktować informacji medialnych jako fakty, zwłaszcza gdy nie ma żadnego dowodu ich prawdziwości. Poinformował o rozmowie z Sekretarzem Generalnym NATO i zaznaczył, że liczy na wsparcie polityczne Sojuszu i społeczności europejskiej, które zakończy atak białoruskiego reżimu na polską granicę.

- Jest faktem, że reżim białoruski podjął atak hybrydowy na granicę UE i granicę NATO. To s trzy państwa zarówno UE, jak i Sojuszu Północnoatlantyckiego: Polska, Litwa i Łotwa. Dzisiaj najmocniej atakowana jest granica polska. Bronimy w związku z tym z całych sił zarówno obszaru UE, jak i NATO przed nielegalną migracją. – podkreślił.

Jak myślicie, czy udzielająca pomocy doraźnej Polska otrzyma wsparcie w walce z islamską inwazją?