Aby przybliżyć tego typu historie, Wydawnictwo 3DOM postanowiło wydać specjalną książeczkę dedykowaną przede wszystkim najmłodszym wyznawcom wiary katolickiej. Dzieło Williama Cantona „Dziecięca księga wojowników” daje możliwość zapoznania się z pasjonującymi podaniami i legendami związanymi z historią starożytnej i średniowiecznej Europy, w których stale przewija się motyw chrześcijański.

Dzieło sporządzono w formie dostosowanej do najmłodszych odbiorców – przedstawione w publikacji przypowieści, przedstawiane są z perspektywy Prawdomównego Bajarza, który spotykając się z dziećmi w trakcie zimowych wieczorów (od świąt Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli), opowiada im fascynujące historie tyczące się takich historycznych postaci jak m.in.: Aleksander Wielki, cesarz bizantyjski Justynian Wielki, król angielski Alfred Wielki, Karol Wielki, czy też król Norwegii Olaf Tryggvason. Warto zaznaczyć, że w książce odnaleźć można także przypowieści tyczące się czasów prześladowania chrześcijan – przed objęciem władzy przez Konstantyna Wielkiego.

Opowiadanie bajek przed snem jest bardzo popularną metodą, za której sprawą jesteśmy w stanie pomóc dziecku wyciszyć się przed snem. To, w jakim stopniu opowiadana przez nas historia jest zajmująca, wpływać będzie na zainteresowanie dziecka, a co za tym idzie także na to, czy będziemy w stanie oderwać je od rozpraszających rzeczy. Znajdujące się w książeczce „Dziecięca księga wojowników” Williama Cantona historie są na tyle intrygujące, że nie tylko sprawią, że Twój maluch wysłuchiwać będzie ich z zapartym tchem, ale dodatkowo poszerzą jego wiedzę na temat dziejów Europy.

Książka „Dziecięca księga wojowników” Williama Cantona dostępna jest w regularnej sprzedaży na stronie Wydawnictwa 3DOM.