Trudno bez emocji wyobrazić sobie również ból świeżo upieczonych mam, które z powodu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa odizolowano tuż po porodzie od swoich nowo narodzonych maleństw.

Teraz okazuje się, że to nie koniec stresów ciężarnych kobiet...

Nie dość, że pandemia diametralnie zmieniła ich sytuację, to w ostatnich miesiącach za sprawą nieodpowiedzialnych akcji feministek ten niepokój jeszcze się pogłębił.

Manipulacje feministek potęgują niepokój

Głośne jest hasło „Ani jednej więcej”, którym zwolenniczki aborcji próbowały zmanipulować opinię publiczną najpierw po śmierci pani Izabeli z Pszczyny, a ostatnio po dramacie w Częstochowie. Choć błyskawicznie okazało się, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący aborcji eugenicznej nie miał nic wspólnego z tragediami, do których doszło w szpitalach w południowej Polsce, zamęt spotęgował atmosferę strachu.

Mimo że wyrok nic nie zmienił w kwestii ratowania życia matki, nawet gdy wiąże się to ze śmiercią jej nienarodzonego dziecka, do milionów polskich kobiet skierowano przekłamany przekaz, że w razie zagrożenia ich życia lekarze nie podejmą odpowiednich kroków, by uchronić je przed niebezpieczeństwem albo będą z tym zwlekać.

Naprawdę trudno wyobrazić sobie, co dziś czują kobiety spodziewające się dziecka. Nie dość, że wiele z nich rodzi samotnie, bez wsparcia bliskich, to jeszcze bombardowane są kłamliwymi informacjami, podsycającymi poczucie zagrożenia. Wiele z nich nie zna swoich praw, co tylko wzmaga niepokój.

A przecież poród sam w sobie jest niezwykle stresującym wydarzeniem w życiu kobiety! Wie to każda mama, a już zwłaszcza pierworódki. Jak wynika z danych przedstawionych przez Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie, aż 80 proc. kobiet boi się porodu, a u niektórych ciężarnych (od 2 do 15 proc.) obawy przeradzają się wręcz w zaburzenia lękowe.

Niestety, obecnie ten odsetek może być jeszcze wyższy.

Merytoryczne wsparcie zmniejszy lęk

Dlatego widzimy ogromną potrzebę otoczenia przyszłych mam merytorycznym wsparciem.

Taką pomocą będzie bez wątpienia organizowana przez nas konferencja dla kobiet będących w ciąży lub planujących powiększenie rodziny, podczas której specjaliści wypowiedzą się na temat kluczowych zagadnień w zakresie ciąży, porodu, opieki lekarskiej oraz psychologicznej, a także aspektów prawnych związanych z opieką okołoporodową.

Chcemy, aby każda z nich wiedziała, gdzie może się zwrócić i otrzymać pomoc w sytuacji kryzysowej oraz jakie ma prawa. Bardzo ważne jest również wsparcie psychologiczne oraz świadomość tego, kiedy może być ono potrzebne.

Dla wygody przyszłych mam konferencja odbędzie się online 21.02.2022 r. o godz. l2:00.

Mnóstwo ciekawych zagadnień

W wydarzeniu wezmą udział prawnik, psycholog, ginekolog.

Mecenas Magdalena Majkowska, opowie o prawach kobiety w ciąży jako pacjentki. Prawniczka przedstawi informacje na temat ratowania życia matki i zapisów prawnych na ten temat. Poruszy również zagadnienia związane z tym, jakie uprawnienia mają rodzice nowo narodzonego dziecka w szpitalu.

Profesor Ewa Dmoch-Gajzlerska, wyjaśni, jakie objawy powinny zaniepokoić kobietę w ciąży i wskaże, w jakich sytuacjach powinna się ona udać do szpitala lub umówić się na dodatkową kontrolę do lekarza prowadzącego. Omówi także takie zagadnienia jak: wpływ wieku kobiety na przebieg ciąży, konsekwencje zdrowotne wzrostu liczby cesarskich cięć czy zmiana podejścia do karmienia piersią.

Psycholog Anna Maria Masłowska, opowie m.in., jak wspierać kobietę w ciąży zagrożonej, w jaki sposób radzić sobie, gdy jest podejrzenie, że dziecko jest chore, a także wypowie się na temat instynktu macierzyńskiego i ojcowskiego.

Jak widać, zakres tematyczny wydarzenia będzie bardzo szeroki. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w wydarzeniu online. Pod koniec będzie możliwość zadawania pytań każdemu z ekspertów.