Kardynał Raymond Burke w wywiadzie dla Our Lady's Blue Army – Apostolatu Fatimy powiedział kilka rzeczy, które warto zapamiętać.

Po pierwsze: wyrok Sądu Najwyższego nie dokona sam z siebie przełomu w sprawie aborcji. Potrzeba jest krzewić w naszych domach kulturę szacunku dla życia, uczynić to zadanie fundamentalnym dla naszych rodzin. Bo jeśli będziemy mieć rozmodlone i pełne szacunku dla życia rodziny, to cały ruch pro-life dostanie nieopisany zastrzyk energii.

Po drugie: analogicznie jest z aktem konsekracji obu Narodów – i realizacją całego przesłania Fatimskiego. Bez wykonania w pełni poleceń Matki Bożej Niepokalanej nie będzie skutków politycznych tego aktu. Dlaczego – bo jeśli opuścimy się w Różańcu, jeśli nie będziemy uczestniczyć w nabożeństwach Pierwszych Sobót, jeśli nie będziemy zawierzać Niepokalanemu Sercu Maryi i wynagradzać za zniewagi, jakich doznaje – to akt ten pozostanie martwym wspomnieniem.

Po trzecie: mimo całego zamętu jaki dotyka Kościół w tej chwili, pozostajemy w Kościele, bo tu Jest Pan Jezus Chrystus i Jego gwarancja, że bramy piekielne tej wspólnoty nie przemogą.

Do tego należy dodać, że Kardynał wsparł tradycyjnych katolików, którzy są zagubieni i zranieni ostatnimi gestami Papieża Franciszka wobec liturgii trydenckiej. A także, przypomniał – w ramach Szturmu do Nieba – inicjatywy Akcji Katolickiej na rzecz wiary i rodziny – i rocznicy poświęcenia Sanktuarium MB z Guadelupe – o tym, jakimi wskazówkami powinniśmy się kierować i czego doświadczymy, gdy ze szczerą wiarą pielgrzymujemy do Domu Bożego.

Pasterz podkreślił wagę głębokiego przeżywania sakramentów, szczególnie spowiedzi i Eucharystii, jako zjednoczenia z Bożym Sercem poprzez orędownictwo i stałą obecność Niepokalanej. Tym samym wyjaśnił, że każda maryjna pielgrzymka prowadzi nas do Pana Jezusa Chrystusa, Którego oczekujemy.

Dlatego tak ważne jest, by w naszych domach była odpowiednia rycerska formacja, oddanie Bogu – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Chrystusa poprzez oddanie rodziny Niepokalanej.

Tym bardziej zachęcamy do włączenia się w Wielkie Zawierzenie w Niepokalanowie, które rozpoczęło się dziś. Niech słowa Kardynała, który jest Przewodnikiem rodzin dadzą nam ten właściwy impuls do działania prawdziwie prorodzinnego.