Tysiące słuchaczy Radia Maryja na Jasnej Górze

0
0
0
/

Tysiące wiernych przybyły do tronu Królowej Polski w ramach XX Pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Podczas spotkania modlono się o wolność słowa w Polsce, o wolność dla mediów, o miejsce na multipleksie dla TV Trwam. Pielgrzymów pozdrowił, w czasie modlitwy Anioł Pański, Ojciec Św. Benedykt XVI.


Modlitewne czuwanie u stóp Jasnogórskiej Pani rozpoczęło się w sobotę popołudniu Mszą św. Jednak to niedziela była czasem centralnych uroczystości. O około godziny 8.00, jak co dzień na antenie Radia Maryja, odśpiewano Godzinki ku Czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Następnie głos zabrały osoby znane słuchaczom z anteny. Prof. Jana Szyszko, poseł, były minister środowiska, odniósł się do ostatnio zaistniałego problemu: „W swoim wystąpieniu chciałbym się odnieść do sprawy Lasów Państwowych. Dowiedziałem się, że są przygotowywane pewne zamiary prawne. Chodzi o sprzedaż Polskich Lasów. Chcą sprzedać jedną czwartą terytorium kraju. Chcą dokonać dekompozycji tego, co w Polsce jest bardzo ważne, czym możemy się szczycić na całym świecie. Państwo raz obroniliście już Lasy Państwowe. Gdy będzie trzeba będę zwracać się do państwa o pomoc przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Brońmy tego, co jest najwartościowsze” - alarmował prof. Szyszko.

O godzinie 11. 00 na Jasnogórskim Szczycie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Przewodniczył jej J.E. ks. abp Joseph Tobin sekretarza Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, b. przełożony generalny Zgromadzenia Redemptorystów. Homilię do słuchaczy Radia Maryja wygłosił ks. bp Kazimierz Ryczan. „Ministerstwo beztrosko odcina młodzież od korzeni swego narodu i niszczy pamięć historyczną. Nauczyciele strajkują w obronie Polski, bo kto traci pamięć historyczną, ten straci suwerenność. Komu na tym zależy? Panie i Panowie z rządu, przyjmijcie z krajów Europy to, co jest dobre, szlachetne, sprawdzone. Dlaczego chcemy szkodzić Ojczyźnie i przeszczepiamy wartości i śmietnik moralny? - pytał bp Ryczan.

„Zechciejcie Ojczyznę od nowa nazwać po imieniu- prosił kapłan- Ojczyzna nosi oblicze wiary i religii. To się liberałom i niewierzącym nie podoba. Chcą Polski bez Boga. Wiara i religia to obszary niepodległości ojczyzny. Kiedy zaborcy odebrali Polsce niepodległość i wolność, Kościół w swoim wnętrzu zachował niepodległość. Religia i wiara stały się ostoją niepodległości w czasie zniewolenia komunistycznego. Prymas Wyszyński stał się symbolem nieugiętej niepodległości. Kto chce pozbawić niepodległości naród, ten nie pozwala na budowę świątyń, zamyka klasztory, zamyka do więzienia kapłanów. To tak niedawna nasza historia. Niepodległość należy wiązać z ojczyzną, a wiara i religia do ojczyzny należy. Taki wymiar ma niepodległość Polski. Nie mogą temu zaprzeczyć działacze, którzy po stanie wojennym znaleźli pracę w kościelnych instytucjach. To nic, że już tego nie pamiętają i odżegnują się od Kościoła. Niepodległy wierzący naród pamięta”.

W dalszej części homilii ks. bp Kazimierz Ryczan prosił i pytał: „Powiedz im, by usunęli obcych bogów z życia społecznego. Czy zauważyliście bożka stojącego na straży władzy, któremu na imię demokracja? Na demokrację powołują się wszyscy, nawet pierwszaki w szkole. Demokracja jest tylko narzędziem władzy. Na straży demokracji muszą stać wartości. Demokracja bez wartości przemienia się totalitaryzm. W Polsce bardzo źle, przekształciła się już w oligarchię i kontroluje wszystkie dziedziny życia, jeszcze bardziej niż demokracja komunistyczna. Trzeba bić na alarm. Po kompromitacji euro 2012 ogłoszono w telewizji, że darowaliśmy Europie bogactwo gościnności. A Antek oszołomiony miliardami wydanymi na stadiony, szuka pracy. Panowie parlamentarzyści! Stasiek Ixiński wynajął swoje cztery transportery, cały swój majątek i woził kamień na stadiony. Dziś przedsiębiorstwa ixińskich upadły. To taki mamy kapitalizm? Zatrzymana zapłata za wykonaną pracę woła o pomstę do nieba” - jednoznacznie stwierdził kaznodzieja.

W końcu bp Ryczan wołał: „Nie przypisujmy demokracji praw Boskich. Demokracja nie ma mocy ustanawiania praw moralnych, sprzecznych z Dekalogiem. Nie można przy pomocy głosowania stanowić praw dopuszczających aborcję, eutanazję, legalizację małżeństw homoseksualnych, legalizację rozwodów. Nie można przy pomocy demokracji matematycznej niesprawiedliwie dyskryminować ani poszczególnych obywateli, ani grup etnicznych, czy wyznaniowych.

Synu! Postmodernistyczny świat stworzył innego boga. To tolerancja. Nie interesują nas zakazy, mówią pseudokatoliccy. Jesteśmy wyswobodzeni przez Chrystusa do wolności. Nierząd, niewierność, cudzołóstwo, narkotyki są sprawą mojego sumienia. Jestem katolikiem. Sumienie moje mnie nie oskarża. To homofobia zabraniać komuś miłości z tą samą płcią. To homofobia wytykać palcami ludzi grzechu. Jezus był tolerancyjny wobec człowieka. Gotów był przebaczać mu grzech siedemdziesiąt siedem razy”- przypomniał kapłan.

W homilii jaka popłynęła z Jasnogórskiego Szczytu nie zabrakło także ostrzeżenia: Słuchaj zagubiony czcicielu nowego bożka. Jezus nie był tolerancyjny dla zła. Zło było grzechem, jest grzechem i będzie grzechem, choćbyśmy zbudowali pomnik dla pseudotolerancji. Toleruję twoją niewiarę, twój ateizm, ale nie toleruję twojego zła twoich afer, twojej nienawiści. Maryja powie: usuńcie fałszywych bogów obcych spośród was”- mówił bp Kazimierz Ryczan.

Wraz z wiernymi na XX pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja licznie przybyli kapłani oraz biskupi z całego kraju jak i zza granicy.
 
W czasie uroczystości dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk został włączony do Konfraterni- duchowego braterstwa z Zakonem Paulinów. O. Kamil Szustak OSPPE powiedział, że wielowiekową tradycją Zakonu Paulinów jest wyrażanie wdzięczności ludziom, którzy wspierają posłannictwo paulińskiego Zakonu. Szczególnie, kiedy przyczyniają się do rozszerzania czci Matki Bożej Królowej Polski.

Decyzje o włączeniu o. dr Tadeusza Rydzyka do grona Konfraterni Zakonu Paulinów podjęto w czasie Definitorium, które obradowało na Jasnej Górze 25 czerwca bieżącego roku pod przewodnictwem Generała Zakonu o. Izydora Matuszewskiego.
 
XX, jubileuszową pielgrzymkę zakończono po godzinie 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wśród modlących się na Jasnej Górze byli członkowie Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski.

Agata Bruchwald
fot. Wikimedia Commons

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną