PRAWY.TV

PRAWY.TV: Marian Piłka – Komorowski bez moralnego mandatu

– To trzeba jasno powiedzieć: prezydent wystąpił w obronie prawa, które zezwala na mordowanie dzieci – uznał w rozmowie z portalem „prawy.pl” Marian Piłka, lider Prawicy RP. – Tym wystąpieniem prezydent Komorowski dowiódł, że nie ma moralnych kwalifikacji do sprawowania urzędu – podkreślił.

 

W ten sposób gość portalu prawy.pl odniósł się do projektu ustawy Solidarnej Polski zakazującej zabijania dzieci poczętych w łonach matek.

 

We wtorek ruszają prace w komisjach nad nowelizacją ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt Solidarnej Polski półtora tygodnia temu został skierowany przez Sejm do dalszych prac.

 

Nowe prawo, o ile wejdzie w życie będzie zabraniało zabijania nienarodzonych dzieci w łonach matek. Obecne przepisy dopuszczają aborcję w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu oraz gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu.

 

Jak przypominają wnioskodawcy ustawy, a więc klub Solidarna Polska, regulacja ta pochodzi sprzed wielu lat (1993 roku). Od tamtego czasu poglądy w polskim społeczeństwie uległy jak się wydaje przesunięciu w kierunku zrozumienia godności życia, również przed narodzeniem. Szczególnie dopuszczalność aborcji z powodów eugenicznych budzi powszechne zastrzeżenia moralne. Przywołujące przykre wspomnienia jest nawet historyczne powinowactwo tych praktyk z postępowaniem nazistowskich Niemiec, gdzie ułomność i choroba stanowiły podstawę do unicestwiania ludzi.

 

Przypomnijmy, za dalszymi pracami w komisjach opowiedziało się się 40 posłów PO, a 28 wstrzymało się od głosu. Wśród posłów PSL – 19 było za dalszymi pracami, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Za odrzuceniem projektu opowiedziały się Ruch Palikota i SLD. Za dalszymi pracami – wszyscy posłowie PiS i SP.

 

Wynik głosowania nad tą ustawą zaskoczyło ogromną część opinii publicznej. W kropce zostali postawieni także część polityków. – Bardziej bym się tu doszukiwał dezintegracji w samej Platformie Obywatelskiej niż jakiegoś ożywienia moralnego w partii Donalda Tuska – podsumowuje Marian Piłka z Prawicy RP. – Moim zdaniem, to próba uniezależnienia się tych posłów, którzy w PO mają bardziej chrześcijańskie poglądy od kierownictwa partii – dodaje rozmówca portalu prawy.pl.

{youtube}FcdzzklzBXA{/youtube}

 

Michał Polak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Bola Nation

  6 listopada 2017 at 03:19

  there are many sites on the internet that offers downloadable movies, some are even offering the latest movies.

 2. tabbedout app

  9 grudnia 2017 at 00:16

  Neat blog. Just wanted to say fantastic posts! Exceptionally well written!

 3. Pingback: c3wm54no7tebcomvvnwecttv54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra