PRAWY.TV

PRAWY.TV: A. Sadowski: „NIE” dla biurokracji w małych firmach!

– Skoro jesteśmy gotowi wydać miliardy na ratowanie Strefy Euro, to jesteśmy tak bogatym krajem, że możemy ratować bogatsze kraje – żartuje w rozmowie z prawy.tv dr Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha.
 
W studio naszego portalu dr Andrzej Sadowski podkreślił, że Polska nie może w żaden sposób w najbliższym czasie przystąpić do strefy euro. Zdaniem rozmówcy ks. Ryszarda Halwy, trudno zachęcać teraz do wejścia do domu, który się wali i pali, bo byłoby to sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i z instynktem samozachowawczym. – Cała argumentacja, jaka obowiązywała jeszcze 10 lat temu w wielkim raporcie NBP mówiącym o korzyściach wejścia Polski do strefy Euro okazała się całkowicie fałszywa. Żaden z krajów ze wspólna walutą nie stał się bogarszy – komentuje Andrzej Sadowski.
 
Zapytany o możliwość wspierania bankrutujących państw, w tym Grecji powołuje się na przykład polityków ze Słowacji czy Finlandii, którzy uważają, że nie ma sensu wyrównywanie poziomu życia greków, dopóki tamtejsze emerytury nie obniżą się do poziomu obowiązującego np. w Europie Środkowej. 
 
Gość prawy.tv skomentował także aktualną sytuację młodych przedsiębiorców w Polsce, zakładających małe i średnie przedsiębiorstwa. – Najbardziej dotkliwą barierą dla małych przedsiębiorców, którą od lat obserwujemy, jest bariera fiskalna, polegająca na niezwykle drastycznym opodatkowaniu pracy w Polsce – komentuje w rozmowie z prawy.tv dr Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha.
 
Przypomniał jednocześnie, że rząd powinien stworzyć takie warunki, aby każdemu opłacało się funkcjonować. -Jeśli rząd wykracza poza te ramy, to jest wysoce nieskuteczny – mówi dr Sadowski.  Jego zdaniem rynek pracy oraz samozatrudnienia jest „przeregulowany”. – Oznacza to, że przedsiębiorca musi co raz więcej zajmować się sprawami urzędowymi a nie biznesem – podsumowuje dr Sadowski.
 
Michał Polak
 
OBEJRZYJ CAŁOŚĆ:
{youtube}yKY9d4i0ND0{/youtube} 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

269 komentarzy

269 Komentarzy

 1. Rubie

  5 listopada 2017 at 02:56

  thx for the info

 2. team building for small groups

  9 listopada 2017 at 08:57

  Excellent post. I’m going through some of these issues as well..

 3. Bitcoin meds

  2 grudnia 2017 at 05:01

  thawnks for the info

 4. quorum

  9 grudnia 2017 at 00:09

  magnificent post! Just wanted to say fantastic posts! I could not refrain from commenting.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra