PRAWY.TV

PRAWY.TV: Wipler o 10-cio kilometrowym odcinku S-8 za 2 miliardy zł!

– Jeżeli Komisja Europejska decyduje się na taki krok, to znaczy, że coś bardzo niedobrego dzieje się w Państwie Polskim – alarmuje Przemysław Wipler, poseł PiS, odnosząc się do zablokowania unijnych pieniędzy w kwocie 3,5 mld euro na budowę dróg w Polsce.
 
Gość prawy.tv w rozmowie  z ks. Ryszardem Halwą SAC wskazuje na dwie przyczyny takiej sytuacji. – Jedną z nich jest skrajna nierzetelność polskich urzędników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz urzędników z ministerstwa nadzorujących ten proces. Drugi problem to korupcja. Tego rodzaju prezenty, jak możliwość zbudowania najdroższej na świecie autostrady – mowa o odcinku autostrady S-8, 10 km na Mazowszu za 2 mld 200 mln zł oznacza, że za kilometr autostrady, co oznacza, że za jeden metr płaciliśmy 400 tyś zł – stwierdził Przemysław Wipler.
 
– Mowa oczywiście nie o drodze, która szła przez 10 kilometrowy tunel w Aplach ale mówimy o drodze, która jest kładziona na Mazowszu, które jest płaskie jak stół, ma normalne warunki, bez żadnych przebiegów przez bagna, wiaduktów – dodał w rozmowie z prawy.tv.
 
– Jeżeli ktoś rozdaje takie drogie prezenty, mamy prawo podejrzewać, że nie mówimy o niekompetencji ale o nieuczciwości, i to jest sprawa którą powinno zajmować się już Centralne Biuro Antykorupcyjne.
 
ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ:
 
{youtube}GpsfWPj2xsI{/youtube}
 
 
Aktualne problemy związane z budową autostrad w Polsce czkawką mogą odbić się także w najbliższych tygodniach, gdy unijni przywódcy będą negocjowali budżet na lata 2014-2020. – Jeśli chodzi o dalsze kwestie negocjacyjne, faktycznie, mogą nam w Brukseli powiedzieć, <po co chcecie więcej pieniędzy, jak te, których dostaliście, nie potraficie wydać – czy na drogi, czy na koleje, czy na internet szerokopasmowy?>
 
Jak zaznacza gość prawy.tv, może się okazać, że mimo przyznania Polsce dużych kwot przez Komisję Europejską na kolejną perspektywę budżetową, może się okazać, że nie zostaną one wydane z powodu ogromnego zadłużenia samorządów, które w większości będą dysponentami tych funduszy. – Jesteśmy w takiej sytuacji, że tak zadłużone państwo, tak zadłużone gminy, powiaty i województwa nie dają gwarancji na wzięcie wkładu własnego, nawet, jeśli te pieniądze z UE dostaniemy.
 
Michał Polak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

153 komentarze

153 Komentarzy

  1. Felipa

    5 listopada 2017 at 04:28

    thx for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra