Polskość

Szantaż Tuska, by żyło się lepiej homosiom?

Nie wyszedł manewr z euro miliardami z UE? Zmiany w rządzie okazały się niewypałem? Wobec piętrzących się problemów w Polsce, a zarazem dla ratowania części elektoratu Donald Tusk, ustami Pawła Grasia, rozpoczyna kolejny bój.

   
Zgodnie z zapowiedzią premiera, już niebawem Platforma powróci do tematu ustawy o związkach partnerskich. W ramach kompromisu między frakcją konserwatywną a liberalną powstanie zapewne legislacyjny twór, przepchnięty na Wiejskiej. Tym samym Polska „dołączy do postępowej rodziny europejskiej” i z troską pochyli się nad losem kochających inaczej.   

Żeby się tak jednak stało potrzebne będzie złamanie części myślących tradycyjnie posłów PO. Niedawne głosowanie pokazało bowiem, że lewackie pomysły, bez nacisków i szantażu w obrębie klubu Platformy, nie mają szans na realizację.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Zmiany" w rządzie, czyli preludium przed ostatecznym rozwiązaniem kwestii polskiej >>

 

 

O rozmowie, prowadzącej do kompromisu w obrębie partii wspomniał już Tusk, a dosadniej mówił wystawiony przez niego rzecznik prasowy – Paweł Graś.   

Do rodzącego się zamieszania wokół PO dołączył adwersarz Tuska – Grzegorz Schetyna, który w ostatnich dniach uaktywnił się z „delikatną” krytyką poczynań lidera Platformy. Dał w ten sposób sygnał, że gotowy jest wejść do gry, wyczuwając, że pozycja Tuska nie jest już tak mocna, jak choćby w czasie, kiedy Schetyna został usunięty z Rady Ministrów.   

Tusk wie, że rosnące w siłę SLD, które uporało się już z Palikotem w rywalizacji na lewicy, będzie chciało intensywniej zafunkcjonować na centrolewicy. A tam znajduje się pokaźna grupa wyborców PO. Jej odpływ spowoduje kolejne spadki notowań Platformy i w konsekwencji doprowadzi do wewnętrznych starć o liderowanie.   

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tuska dwa niewypały na raz >>

Stąd Tuskowo-Grasiowe pohukiwania i oko puszczane do wyborców ciepło zorientowanych na „tęczowych”. Pytanie tylko czy nie jest to zarazem wzmocnienie skrzydła konserwatywnego, które stawiając się niemal do samego końca, zabezpieczać będzie z kolei centroprawicową flankę.      

Sprawny, cyniczny i przebiegły Tusk zdolny jest do wszystkiego. Kiwa partyjnych kolegów, Polskę i Polaków. Ale każdy mecz wcześniej, czy później musi się skończyć.

Wanda Grudzień

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra