83 proc. Polaków uznaje homoseksualizm za odstępstwo od normy

0
0
0
/

Mimo zmasowanej propagandy prohomoseksualnej większość Polaków nie dała się na nią nabrać! Z najnowszych badań CBOS wynika, że aż 83 proc. społeczeństwa homoseksualizm uznaje za odstępstwo od normy! Jedynie dla 12 proc. ankietowanych osoby „kochające inaczej” to normalność.



Podobna sytuacja jest w kwestii legalizacji "małżeństw" homoseksualnych. Zdecydowana większość Polaków (68 proc.) jest na NIE. Jeszcze większa część społeczeństwa, 87 proc., nie zgadza się by pary jednopłciowe mogły adoptować dzieci.

Jedna czwarta Polaków (25 proc.) przyznaje, że osobiście zna kogoś o orientacji homoseksualnej. W ostatnich trzech latach odsetek takich deklaracji w zasadzie się nie zmienił, ale w porównaniu z pomiarami z lat 2005 i 2008 jest wyższy o 9-10 punktów.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Hanna Gronkiewicz-Waltz ma pieniądze na homoseksualistów, na dzieci obcina >>

Z danych przedstawionych przez CBOS wynika, że w Polsce tak naprawdę nie istniej coś takiego jak homofobia. Choć znaczna większość (83 proc.) homoseksualizm uznaje za odstępstwo od normy, równocześnie ponad połowa, 57 proc., badanych, uważa, że należy go tolerować. Tego zdania nie podziela jedynie jedna czwarta (26 proc.) społeczeństwa.

Większość Polaków niechętnie odnosi się do faktycznych i potencjalnych praw par homoseksualnych: niemal dwie trzecie (63 proc.) uważa, że nie powinny one mieć prawa do publicznego pokazywania swojego sposobu życia.

Ogromna większość ankietowanych, aż 85 proc., wyraża swoją aprobatę dla legalizacji heteroseksualnych związków partnerskich. Z kolei w przypadku osób tej samej płci jedna trzecia respondentów (33 proc.) akceptuje możliwość sformalizowania relacji, natomiast trzy piąte (60 proc.) nie zgadza się na nią.

W ostatnich dwóch latach nie zmieniło się poparcie dla legalizacji związków heteroseksualnych, natomiast wzrosła (o 8 punktów) aprobata formalnych związków par tej samej płci.

Niemal powszechna jest opinia, że osoby pozostające w stałym związku niebędącym małżeństwem powinny mieć prawo do pochowania zmarłego partnera lub partnerki (88 proc.), uzyskania informacji medycznych i podejmowania decyzji związanych z leczeniem (84 proc).

Możliwość objęcia partnera lub partnerki ubezpieczeniem zdrowotnym aprobuje trzy czwarte badanych (75 proc.), prawie tyle samo (72 proc.) opowiada się za prawem do dziedziczenia po zmarłym partnerze lub partnerce.

Dwie trzecie respondentów (66 proc.) akceptuje prawo do pobierania renty po zmarłym partnerze lub partnerce, a sześciu na dziesięciu (62 proc.) popiera możliwość wspólnego opodatkowania.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 31 stycznia – 6 lutego 2013 r. na 1111 - osobowej próbie dorosłych Polaków.

Agata Bruchwald
Źródło: ekai.pl

fot. sxc.hu

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną