Z kraju

Grodzka nie chce w Polsce Franciszka

A to dobre! Już mogłoby się wydawać, że opinie o nowo wybranym następcy Świętego Piotra – zamilkły, ale nie. Tym razem coś z nowości na temat ewentualnej wizyty papieża Franciszka w naszym kraju.

Otóż, posłanka Ruchu Palikota – Anna Grodzka, nie widzi pozytywnych skutków w pielgrzymce Franciszka od naszej Ojczyzny.
 
Uważa, że „Pielgrzymka nowego papieża do Polski nie przyniosłaby żadnych pozytywnych skutków. Kościół jest spektaklem samym w sobie, istotą Kościoła jest spektakl. Ten wybór nie będzie miał żadnego wypływu na polski Kościół, tylko ten spektakl może się do czegoś przydać hierarchom. Ewentualna pielgrzymka nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków, to tylko wydatek” – podsumowała.

No cóż, tak to się złożyło, że na pewno Ojciec Święty Franciszek po poradę czy jechać z wizytą do Polski czy też nie – nie przyjedzie radzić się Anny Grodzkiej. Niemniej – wypowiedź ta zbyć może zostanie doceniona w partii, do której "pani" poseł należy.

Marta Jacukiewicz

PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? WESPRZYJ NAS!

Pobierz bezpłatny program do rozliczania PIT-ów, który za Ciebie wypełni zeznanie podatkowe, a 1 % przekażesz automatycznie dla naszego wydawcy, Fundacji SOS – Obrony Poczętego Życia:

 


 
Działania Fundacji można także wesprzeć wpłacając pieniądze na konto: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001 lub skorzystać z szybkiej wpłaty przez internet >>

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra