Z kraju

SZOKUJĄCY SONDAŻ!!! PO i PiS razem tylko 1,7 proc.

Za pięć tygodni odbędą się w okręgu rybnickim wybory uzupełniające do Senatu. Wiele wskazuje na to, że Polacy zmęczeni dotychczasowym podziałem PO-PiS partyjniactwu od lewa do prawa powiedzą dosyć.

„Poziom partyjnej identyfikacji jeszcze nigdy nie był tak niski jak obecnie (…) Brak identyfikacji politycznej idzie w parze z brakiem zainteresowania życiem politycznym w ogóle. (…) 87 proc. badanych deklaruje brak zainteresowania wydarzeniami politycznymi” – napisał w komunikacie kilka dni temu CBOS.

Podział na PO Tuska i PiS Kaczyńskiego, wychodzi coraz bardziej nam wszystkim przysłowiowym „bokiem”. Potwierdzają to nie tylko wspomniane badania CBOS, które z racji obnażenia nagości klasy politycznej, przeszły bez echa w opinii publicznej.    

Kolejnym symptomem narastającego niezadowolenia z próżności i nieefektywności działania z konsumujących setki milionów złotych rocznie aparatów partyjnych jest „rybnicki poligon doświadczalny”.

W senackim okręgu odbędą się tam za pięć tygodni wybory uzupełniające. O miejsce po zmarłym senatorze z PO ubiegają się reprezentanci partii, ale także kandydaci, którzy reprezentują organizacje społeczne, bądź wprost określają się, jako niezależni.

O preferencje przed kwietniowym głosowaniem zapytała mieszkańców Rybnika i okolic lokalna gazeta. I tak oto z 50 proc. poparciem na pierwszym miejscu znalazł się kandydat Ruchu Autonomii Śląska. Prawie 32 proc. wskazań otrzymał były prezydent miasta. Na trzecim i czwartym miejscu znaleźli się inni kandydaci niezależni, łącznie ze wskazaniem 13 proc.    

„Partyjniackim” kandydatom przypadło łącznie do podziału 4 proc. Najlepiej wypadł z nich „objazdowy i na każdą okazję” Janusz Korwin-Mikke. Na Bolesława Piechę z PiS wskazało 1,3 proc., a na Mirosława Dużego z PO 0,4 proc.

Nawet, jeśli w toku kampanii dwie wielkie machiny partyjne rzucą „dla publiki” kilka milionów złotych, pochodzących z naszych podatków, może uda im się poprawić pozycję o kilka, czy kilkanaście punktów. To, co szykuje się po Rybniku to nie jest dla nich „żółta kartka”. To więcej niż „czerwona”.    

Dziś liderzy i funkcyjni POPiS-u mogą jeszcze bagatelizować nadchodzący huragan, którego początkiem może być Rybnik. Dwusetkowymi banknotami mogą przypalać kubańskie cygara, zakupione za fakturę pozwalającą rozliczyć „dymiące narzędzia” ich działalności w rocznym sprawozdaniu. Dziś należy do nich, ale jutro z całą pewnością już nie.

Antoni Krawczykiewicz
fot. Agata Bruchwald/prawy.pl

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra