Polskość

Czy Marcinkiewicz będzie miał chłopaka?

Były premier, były pracownik Goldman Sachsa i były konserwatywny katolik błysnął we wtorek w programie wiodącej gwiazdy postępowych mediów.

 
Z miną zatroskanego i nie obojętnego na los ludzkości oświadczył u redaktor Moniki Olejnik, w sztandarowej TVN-owskiej „Kropce nad i”, że zmienił zdanie o homoseksualistach.

Tylko proszę od razu bez podejrzeń. Nie chodzi o przelotny romans doświadczonego przez życie fizyka-polityka z reprezentantem tej samej płci. To sprawa, jak wyjaśnił, wyłącznie napotkania na jednym z londyńskich spacerów, bądź w trakcie wizyty w pubie Polaka-homoseksualisty. Ten ostatni, z puszką piwa w ręku, zwierzył się ciepło „Kaziowi”, że musiał uciekać z kraju z racji swoich upodobań seksualnych.

Ten moment "wejścia" w problemy osób kochających inaczej okazał się dla Marcinkiewicza przełomowy. Wstrząsnął naszym uczuciowym londyńczykiem. Dlatego ten postępowy konserwatysta doszedł do wniosku i wyjawił to redaktor Olejnik, że osoby sprawujące funkcje publiczne powinny pochylić się nad losem wszystkich obywateli. Zagwarantować im równość wobec prawa. Innymi słowy zrobić wszystko, by homopolacy ze stolicy Wielkiej Brytanii, bez przeszkód, mogli wrócić do kraju i żyć „jak ludzie”.

Jeden z polityków, niegdyś blisko zaprzyjaźniony z Marcinkiewiczem, w trakcie dyskusji, w której brałem udział, po słynnym „wyborze poetki z Brwinowa” przez rzeczonego powiedział, cytuję „po takim numerze wcale się nie zdziwię, jak w ramach korzystania z życia, na kolejnym jego etapie, Kazik pójdzie w romans z młodym mężczyzną i zamieszkają wspólnie z małym pieskiem”.
 
Wszyscy mamy w pamięci radykalne przebranżowienie w sprawie homoseksualistów innego wybitnego polityka polskiej prawicy – Michała Kamińskiego. On, podobnie jak Marcinkiewicz, zasiada od niedawna w „umiarkowanie konserwatywnym” Instytucie Myśli Państwowej.

Może z racji homotolerancji obu panów warto byłoby poszerzyć nazwę do Instytutu Myśli Państwowej i Homoseksualnej? Zrobili już pierwszy krok ku normalności. A drugi? Pożyjemy – zobaczymy.

Antoni Krawczykiewicz

fot. prezydent.pl

 

PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? WESPRZYJ NAS!

Pobierz bezpłatny program do rozliczania PIT-ów, który za Ciebie wypełni zeznanie podatkowe, a 1 % przekażesz automatycznie dla naszego wydawcy, Fundacji SOS – Obrony Poczętego Życia:


 
Działania Fundacji można także wesprzeć wpłacając pieniądze na konto: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001 lub skorzystać z szybkiej wpłaty przez internet >>

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra