Z zagranicy

Polonia domaga się dostępu do TVP

media_tvkameraMieszkająca w USA, Kanadzie i Ameryce Południowej Polonia nadal ma ograniczony dostęp do programów Telewizji Polskiej. Polacy w USA wystosowali pismo, w którym domagają się odblokowania dostępu do TVP Info, który został zablokowany w 2011 roku.

„Polonia w obu Amerykach oglądać TVP nie może, w przeciwieństwie do np. Polaków z NRF-u, Francji, Izraela czy Australii” – piszą autorzy listu, domagając się zdjęcia „geo-blocking” z programu TVP Info, który obecnie może być odbierany w obu Amerykach jedynie przez płatne platformy, co znacząco ogranicza dostęp do programu, a tym samym do tego, co dzieje się w Polsce.
Interpelację w tej sprawie złożył na ręce ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego poseł Artur Górski (PiS), podkreślając, iż autorzy wspomnianego pisma pokładają duże nadzieje w nowym rządzie PiS, który powinien mieć większe zrozumienie dla oczekiwań Polonii i powinien podjąć wszelkie możliwe kroki, aby przybliżyć Polonię północno i południowoamerykańską do Polski przez programy TVP.

Tłumaczył, iż autorzy pisma obawiają się, że mimo dobrej woli ze strony rządu, ta blokada potrwa jeszcze przynajmniej 3 lata ze względu na umowę zawartą w 1994 r. na 25 lat pomiędzy Spanski Enterprises a Telewizją Polską, która niekorzystnie ograniczyła dostęp do programów TVP. „Ważne, aby TVP tej umowy nie przedłużyła” zaznaczył.

Poseł chciałby wiedzieć, jakie MSZ podejmie kroki, aby umożliwić Polonii darmowy dostęp do polskiej telewizji na całym świecie oraz czy MSZ wpłynie na zarząd TVP, aby ten rozważył podjęcie działań, które już teraz umożliwią Polakom mieszkającym w USA, Kanadzie i Ameryce Południowej darmowy dostęp do programów TVP, a głównie TVP Info?
„Czy MSZ wpłynie na zarząd TVP, aby w przyszłości nie zawierała umów, ani nie przedłużała umów, które będą ograniczać Polonii dostęp do informacji o Polsce? Czy zgadza się Pan Minister, że oczekiwania Polonii w tej sprawie są uzasadnione, a zarazem jest to zgodne z polityką rządu względem Polonii?” pytał.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

  1. Pingback: tv polonia program w kanadzie – Danske TV Kanaler

  2. Pingback: tv polonia program w kanadzie – Polska IPTV Kanaler

  3. Pingback: tv polonia za darmo – Polska IPTV Kanaler

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra