Z zagranicy

Nietypowa prośba dla papieża Franciszka

prawy.pl_images_nowe_stories_wiara_papiezfranciszek_franciszek_ctv1Spotkania z Franciszkiem zażądała grupa Australijczyków, którzy twierdzą, że byli ofiarami molestowania seksualnego.

Stało się to po tym, jak watykański sekretarz ds skarbu – kardynał George Pell – przyznał, że Kościół popełnił „ogromny błąd”, lekceważąc głosy dzieci, które były ofiarami molestowania przez księży. Grupa osób, stowarzyszająca ofiary nadużyć Kościoła, udała się do Rzymu z oficjalnym zaproszeniem dla Franciszka.

Kardynał George Pell był kiedyś świadkiem specjalnej komisji powołanej w celu zbadania nadużyć seksualnych Kościoła na szkodę dzieci. Komisja stwierdziła, że jako urzędnik watykański bagatelizował informacje na ten temat. W zeszłym roku wobec Pella sformułowano oskarżenie, że próbował zapłacić jednej z ofiar księży spore pieniądze za milczenie.

Teraz grupa osób twierdząca, że była ofiarami księży, domaga się bezpośredniego spotkania z papieżem. Chce z nim porozmawiać an ten temat.

Źródło: Christian Today

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

171 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra