Z zagranicy

Papieskie „nie” dla „brudnych pieniędzy”

prawy.pl_images_nowe_stories_wiara_papiezfranciszek_papiez_cnaLepiej spalić „brudne” pieniądze niż dawać je w ofierze na Kościół – powiedział w miniony wtorek Franciszek.

Kościół nie potrzebuje ofiar złożonych z pieniędzy pochodzących z łamania prawa i działalności na ludzką krzywdę – powiedział podczas wtorkowego wystąpienia Franciszek.

Podczas spotkania z pielgrzymami przybyłymi do Watykanu, papież mówił, że „są ludzie, którzy przychodzą do kościoła z ofiarami pochodzącymi z krwi ludzi wyzyskiwanych lub zmuszanych do niewolniczej pracy. Powiedziałbym im: wyrzućcie wasze pieniądze, albo spalcie je”.

Jak mówił Franciszek, „chrześcijanin nie potrzebuje brudnych pieniędzy tylko serca otwartego na Boskie miłosierdzie.”

To nie pierwsze takie wystąpienie Franciszka. W trakcie pielgrzymki do Meksyku, Ojciec Święty wielokrotnie potępiał kartele narkotykowe, które zarabiają miliony na ludzkiej krzywdzie.

W pierwszym okresie swojego pontyfikatu, Franciszek podjął decyzję o uporządkowaniu finansów Watykanu

Źródło: Christian Today

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra