Władze samorządowe Portsmouth oficjalnie za Brexit

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_f_flagaueslider21 głosami przy 15 głosach przeciw rada miasta Portsmouth zdecydowała o oficjalnym wsparciu kampanii na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Portsmouth to pierwsze brytyjskie miasto, które podjęło taką decyzję.

Z inicjatywą oficjalnego wsparcia przez władze municyplane opuszczenia wspólnoty wyszła uniosceptyczna Partia Jedności Zjednoczonego Królestwa (UKIP). Została ona poddana pod głosowanie mimo początkowego sprzeciwu radcy prawnego rady miasta.

Jednym z elementów przyjętych rozwiązań jest zakaz wykorzystywania pieniędzy podatników do opłacenia druku prounijnych materiałów propagandowych. Zasiadająca w radzie miejskiej Julie Swan (UKIP), wiceszefowa grupy, która wyszła ze wspomnianym pomysłem nie kryła swojego zadowolenia wynikiem głosowania. – Jestem zadowolona, że rada to przegłosowała. Kiedy Brytyjczycy ostatnio decydowali o swojej przynależności do wspólnoty, mnie nie było jeszcze na świecie – stwierdziła.

– Ważne jest, aby poddać debacie tę jedyną w dziejach szansę i zachęcić mieszkańców Portsmouth do zaangażowania się w tę sprawę. Cieszę się, że radca prawny w końcu zdecydował się podzielić nasz punkt widzenia – przyznała.

W przyjętym dokumencie rada miasta stwierdza m.in.:

Ze względu na negatywny wpływ, jaki wywierają dyrektywy Unii Europejskiej, w tym te dotyczące czasu pracy w agencjach, unijne regulacje dotyczące zaopatrzenia, czy dyrektywa odpadowa mają na zdolność i koszty ponoszone przez radę miasta Portsmouth w celu wypełnienia zobowiązań, rada zgadza się, że zarówno Portsmouth, jak i cała Wielka Brytania będzie lepiej funkcjonowała, jeżeli znajdzie się poza Unią Europejską.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

180 komentarzy

180 Komentarzy

 1. Michiko

  5 listopada 2017 at 01:01

  thx for the info

 2. Bitcoin meds

  8 grudnia 2017 at 05:31

  thahnks for the info

 3. Jesse Grillo

  9 grudnia 2017 at 17:32

  I’m amazed, I have to admit. awesome little bit of written content.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra