Z kraju

Polak walczący z Jugendamtami skazany przez polski sąd

pomorskiWojciech Pomorski – szef Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech został wczoraj skazany przez Sąd w Kościerzynie za nazwanie sędzi Małgorzaty Ch.-I.

Sąd w Kościerzynie wymierzył mu karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 10 złotych każda czyli łącznie 2000 złotych. Pomorski ma też zapłacić nawiązkę na rzecz sędzie Ch.-I. w wysokości 4000 złotych i pokryć ponad 700 złotych kosztów zastępstwa procesowego. Sąd dodatkowo obciążył skazanego również kosztami sądowymi w wysokości 200 złotych.

Sędzia Małgorzata Ch. – I. z Sądu Rejonowego w Lęborku w 2014 roku wydała postanowienie uwzględniające żądanie niemieckiego Urzędu ds Młodzieży (Jugendamtu) do wydania 16-letniej obywatelki USA Alishy Stewart i jej matki. Obie uciekały przed Jugendamtem i szukały schronienia w Polsce. Po postanowieniu sądu, Pomorski zorganizował konfernecję prasową, w trakcie której w ostrych słowach potępił działanie sądu, a sędzię Ch. – I. nazwał „komunistką”. Sędzia w rewanżu zawiadomiła prokuraturę, a ta skierowała przeciwko Pomorskiemu akt oskarżenia o znieważenie konstytucyjnego organu państwa, którym jest sąd.

Na poparcie swoich słów, Wojciech Pomorski przywołał biografię sędzi Ch. – I. Sędzia w 1984 roku zapisała się do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a potem otrzymała nominację na sędziego z rąk generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Teraz będzie za to płacił.

Źródło: Polskie Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

47 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra