Romowe – świetny katolicki tożsamościowy komiks

Nakładem Unzipped Fly Publishing ukazał się świetny katolicki tożsamościowy komiks „Romowe” autorstwa Sławomira Zajączkowskiego i Huberta Czajkowskiego.

 

Scenarzysta komiksu Sławomir Zajączkowski jest autorem scenariuszy do komiksów edukacyjnych przybliżających historię Polski, w tym patriotyzm ludzi prawicy i bohaterstwo żołnierzy wyklętych: „Pamiętamy” , „Jedną nogą w grobie”, „Łupaszka. 1939”, „Korfanty”, „Wyzwolenie? 1945”, komiksów serii IPN „Wilcze tropy” i „W imieniu Polski”, oraz komiksów drukowanych w czasopismach historycznych.

Autorem profesjonalnych, dynamicznych, pełnych przemocy, opartych na czarno-białym kontraście, doskonale oddających krwiożerczość pogan, rysunków, jest Hubert Czajkowski, który ilustrował opowiadania H. P. Lovecrafta, braci Strugackich i powieści Jacka Komudy.

Akcja komiksu „Romowe” rozgrywa się w pierwszej połowie XI wieku, w mrocznych czasach gdy dynastia Piastów utraciła tron, możni rozczarowali się krajem Piastów, a krwiożercze pogaństwo wraca.

Po wygnaniu księcia Kazimierza z rodu Piastów, kraj pogrąża się w anarchii. Kolejnym ciosem jest najazd Brzetysława w wyniku którego kraj spływa krwią, a nieboskłon rozświetlają łuny pożarów. Na tle powszechnych cierpień oazą spokoju staje się Mazowsze rządzone przez Miecława. Z grabieży dokonywanej przez Brzetysława udaje się uratować relikwie głowy świętego Wojciecha. Przebywający na wygnaniu Kazimierz wysyła z misją odzyskania relikwii rycerza Wojmira i mnicha Jakusza. Odzyskanie relikwii ma być symbolem odbudowy zniszczonej ojczyzny. Okazuje się jednak, że relikwie znajdują się w posiadaniu plemienia pogan. Wojmirowi i Jakusze w niebezpiecznej misji na terenie pogan pomaga piękna poganka zafascynowana historią Jezusa Chrystusa.

Romowe to doskonały narodowo-katolicki komiks, w którym dzieje Polski splatają się z historią indywidualnego nawrócenia. Czarno- białe rysunki doskonale podkreślają konflikt krwiożerczego pogaństwa z modernizującą misją chrześcijaństwa. Atrakcyjna fabuła, dynamiczna akcja, wyraziste rysunki doskonale służą funkcji edukacyjnej tego komiksu.

 

Jest on obowiązkowym prezentem dla wszystkich młodych mężczyzn, synów, chrześniaków, ministrantów, harcerzy. Zainteresowani komiksem mogą odwiedzić oficjalna strona komiksu: www.romowekomiks.pl

W kolejnym dwa razy większym albumie „Wilcza gilotyna” rycerz Wojmir i mnich Jakusz wyruszają w towarzystwie zbrojnego oddziału na wschód ku upadającym Grodom Czerwieńskim zagrożonym ekspansją pogan. Celem misji jest ochrona przyszłej żony Kazimierza pięknej księżniczki Dobroniegi.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra