Z zagranicy

Żona Mateena odpowie za współudział w masakrze gejów

mateen_z_zonaŻona Omara Mateena, który zabił 50 ludzi w klubie dla gejów w Orlando może stanąć przed sądem w związku z tym atakiem, ponieważ wiedziała o planach męża.

Z doniesień stacji Fox News wynika, iż Noor Salman w rozmowie z policją przyznała, że usiłowała wyperswadować mężowi atak na klub nocny Pulse. Cytowani przez FN prokuratorzy zamierzają postawić Noor Salman w stan oskarżenia jako współwinną 49 morderstw i 53 prób usiłowania morderstwa jak również zaniechania poinformowania władz o planowanym ataku.

Nie jest wykluczone, że Mateen dzwonił do żony z klubu w chwili, kiedy dokonywał zabójstw, a przynajmniej taką informację podaje pragnący zachować anonimowość informator stacji. Rola kobiety w masakrze nie jest jasna. We wtorek amerykańskie media podały, że Noor Salman udała się ze swoim mężem po amunicję, z której ten strzelał. Co więcej, miała go podwieźć do wspomnianego klubu nocnego, kiedy ten robił wstępny rekonesans. Później jednak miała przekonywać męża, żeby nie zabijał.

Wprawdzie Salman została już przesłuchana, jednakże dotychczas nie zdecydowano o jej aresztowaniu.

Źródło: BBC

Fot. Facebook

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra