Z kraju

Polacy eksmitowani z centrum Warszawy – ich miejsce zajmuje żydowski kibuc i lewicowcy

W Warszawie eksmituje się mieszkańców trzydziestu drewnianych domków fińskich, których osiedle znajdowało się niedaleko sejmu. Jedną z eksmitowanych osób jest emerytowana aktorka Barbara Wrzesińska.

 

Na miejscu drewniaków miał powstać luksusowa kamienica. Lokalizacja nie dziwi, bo jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Warszawie, w samym centrum, ale w niezwykle spokojnej i zielonej enklawie. Okazuje się jednak, że miejsce po eksmitowanych Polakach zajmą Żydzi i lewicowcy.

W oczyszczonych z Polaków budynkach jak można przeczytać na stronie gazeta.pl, „powstanie kibuc z warsztatem stolarskim i ogródkiem. Młodzi Żydzi będą w nim przygotowywać sie do "życia w mieście"”. Jednym z inicjatorów przedsięwzięcia jest Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej.

Jan Śpiewak jest jednym z kilku aktywnych na forum publicznym Śpiewaków. Paweł Śpiewak to dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, a Jakub Śpiewak zasłynął przeznaczaniem pieniędzy podległej mu fundacji pomocy dzieciom Kidprotect na swoje luksusowe potrzeby.

Jan Śpiewak, lider Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej, chce poprzez powołanie kibuca w centrum Warszawy nawiązać do przedwojennego ruchu syjonistycznego w II RP. Jego inicjatywa nie ma zapewne na celu wsparcia emigracji Żydów z Polski do Izraela. Jest zapewne kolejną instytucją reaktywującą społeczność żydowską w Polsce.

Sami inicjatorzy kibuca nie traktują ani stolarstwa ani rolnictwa w centrum Warszawy poważnie. W rozmowie z gazetą.pl Jan Śpiewak stwierdził nawet: „Będziemy uprawiać ogródek warzywny. Wielkich plonów może nie będzie, bo już jest późno, ale jakieś zioła na pewno wyrosną”. Zapewne hasło – plantacja zioła w centrum Warszawy – zapewni kibucowi liczną frekwencje.

Kibuc będzie się mieścił pod adresem Jazdów 3/20. Z 30 domków rozebrano cztery. Reszta zostanie wyremontowana dzięki wsparciu ambasady Finlandii. Domki pozostaną własnością miasta Warszawy. Będą użyczane bezpłatnie lewicowym organizacjom pozarządowym na działania kulturalne. Użytkownicy nie będą płacić czynszu, tylko mają opłacać media. Z domków mają korzystać Żydzi, feministki, anarchiści, i inni lewicowcy.

Jan Bodakowski
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Slowianietwardostoj

  25 maja 2018 at 21:05

  Musowo: Jak Kubą Bogu tak Bóg Kubie+

 2. henryk

  26 maja 2018 at 20:31

  Zablokować każdy żydowski szmaciany pomysł – niech sobie kozy doją w Izraelu.Zapewne jeszcze ten plac za darmo – to żart , nic za darmo , miasto powinno naliczać podatki , nikomu nie należy niczego darować a szczególnie żydom.

 3. Gość

  14 grudnia 2018 at 09:18

  Najistotniejsze, że ich rabowanie odbywa się bez echa w mediach i beż żadnego prawnego postanowienia , biora sobie sk…..y to co chcą Polak nie jest pewien ani dnia ani godziny to była własność tych ludzi !

 4. J.

  25 stycznia 2019 at 10:49

  Jan Śpiewak z MJN i Jakub Śpiewak z Kidprotect to 2 różne osoby, niespokrewnione. Z domków nikogo nie eksmitowano, bo od dekad nie są one już przeznaczone do mieszkania, stoją albo puste albo użyczane organizacjom. To są dwie bardzo poważne manipulacje w tekście. Dostałem ten link od prawicowca, który starał się podać źródło swoich poglądów. To co tu znalazłem, to jest taka żenada że ręce opadają. Szkodzicie prawicy swoją niekompetencją.

 5. nolepiok

  20 sierpnia 2019 at 09:21

  Ściskanie jąder spowoduje,że będą cieniej śpiewać..

 6. lk887yygttttrfffyyui88766

  22 sierpnia 2019 at 14:36

  Znów się zaczyna?

 7. Mar

  23 sierpnia 2019 at 13:13

  Jeszcze chwila jeszcze troszkę. Zaczynamy się powoli zbierać ….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra