Z zagranicy

Skandal w Austrii! Geje w katolickim czasopiśmie powołują się na papieską adhortację

geje_niemcyW biuletynie poświęconym adhortacji Amoris Laetitia, Archidiecezja Wiedeńska umieściła profil pary homoseksualistów wraz z ich adoptowanym synem jako alternatywę dla rodziny.

Informację tę jako pierwsza podała 30 września niemiecka agencja prasowa Kath.net. Jest ona o tyle niepokojąca, że arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schönborn został wyznaczony przez papieża jako oficjalny wykładowca wspomnianej adhortacji. Papież nie tylko wybrał kard. Schönborna, aby zaprezentował Amoris Laetitia podczas konferencji prasowej w Watykanie w dniu jej wydania, lecz później także mówił reporterom, żeby uznawali interpretację kard. Schönborna za obowiązującą.

W diecezjalnym biuletynie znajduje się artykuł zatytułowany „Jesteśmy rodziną”, którego autorem jest jeden z dwóch „tatusiów” Georg Urbanitsch, który żyje w związku z Berndem Schlachterem, z którym zawarł w 2012 r. związek cywilny. W 2014 r. adoptowali oni razem chłopca z Południowej Afryki.

Chłopiec został ochrzczony w parafii św. Stefana w Wiedniu, w katedrze kard. Christopha Schönborna. Sakramentu udzielał parafialny ksiądz, o. Toni Faber, a przynajmniej tak podaje Kath.net.

„Tęczowa rodzina, nowoczesna rodzina, niekonwencjonalna rodzina… wiele jest nazw na nasze gniazdko, nasze sanktuarium. Ale my wcale nie jesteśmy wyjątkowi” pisze Urbanitsch w katolickim czasopiśmie. „Nasz wieczorny rytuał jest zawsze taki sam. Czytamy księgę, modlimy się, mówimy o tym, co było dobre w ciągu dnia, i śpiewamy kołysanki. Dość niespektakularne. Naprawdę” przekonuje.

Artykuł kończy się wyznaniem homoseksualistów, że zamierzają adoptować kolejne dziecko, trzyletnią dziewczynkę z Johannesburga.

Źródło: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra