Obywatelu! Podatniku! 0,5 mln zł z Twoich podatków na szkolenia gender!

0
0
0
/

O kwocie prawie pół milionie złotych jakie wyłoży polski podatnik za kolejną transzę „szkoleń równościowych” dla urzędników administracji rządowej napisał dzisiejszy „Nasz Dziennik”.

 

Zapowiadany przez Agnieszkę Kozłowską - Rajewicz, pełnomocnika rządu ds. równego traktowania, przyszłoroczny projekt skierowany jest do pracowników administracji rządowej na szczeblu regionalnym.


Szkoleniami „równościowymi” objętych zostanie ok. 200 osób – pełnomocników wojewodów do spraw mniejszości narodowych i etnicznych, kuratorów oświaty, pracowników wydziałów do spraw cudzoziemców. Jak informuje „ND” do tej pory program pochłonął już prawie 4,2 mln złotych.


Jak na razie nie wiadomo, kto poprowadzi szkolenia, bo firma zostanie wyłoniona w trybie zamówień publicznych. Wiadomo jednak, że budżet projektu obejmie także materiały informacyjne i konferencje. Łącznie na realizację projektu przeznaczono prawie pół miliona złotych (102 tys. euro).


- Projekt „Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia na szczeblu regionalnym” służy zwiększaniu potencjału urzędników służby cywilnej w zakresie opracowywania i wdrażania krajowej strategii w dziedzinie niedyskryminacji na szczeblu regionalnym, przyczyniając się tym samym do włączania kwestii związanych z niedyskryminacją w główny nurt strategii realizowanych na szczeblu regionalnym. Projekt ma również na celu wspieranie działań w zakresie rozpowszechniania informacji na temat polityki i prawodawstwa unijnego i krajowego w dziedzinie niedyskryminacji - tłumaczy Katarzyna Wernicka - Badzyńska, doradca minister Kozłowskiej - Rajewicz.


Z informacji do jakich dotarł „ND” dowiadujemy się, że w ramach szkoleń uczestnicy zapoznają się z podstawami prawa i polityki na rzecz równego traktowania, które „umożliwią im sprawne realizowanie polityki równego traktowania oraz właściwą reakcję w przypadku wystąpienia problemów w tym zakresie w ich codziennej pracy”.


- Szkolenia będą dostosowane do problematyki, którą ich uczestnicy się zajmują, chociaż podane będą też (w różnym zakresie) informacje odnośnie do wszystkich podstaw dyskryminacji – wyjaśnia Wernicka - Badzyńska.


Przyszłoroczny program to kontynuacja unijnego projektu „Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia”, realizowanego w latach 2011-2012. Włączono w niego 85 instytucji oraz wszystkie urzędy wojewódzkie, przeszkolono 550 urzędników. W ramach projektu utworzono też sieć (51 osób) koordynatorów ds. równego traktowania. Program kosztował prawie 4,2 mln złotych.


Agata Bruchwald
Źródło: naszdziennik.pl
fot. Prawy.pl/J.Bodakowski

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną