Z zagranicy

Marine Le Pen: UE stała się jeszcze bardziej totalitarna

prawy.pl_images_nowe_stories_politycy_Marine_Le-PenStojąca na czele francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen nie pozostawiła przysłowiowej suchej nitki na eurokratach, w tym prezydencie UE Donaldzie Tusku, starających się wymusić na Belgii pacyfikację Walonii z naruszeniem demokratycznych zasad w celu przyjęcia umowy gospodarczej z Kanadą.

– Dzisiaj UE stara się narzucić traktat o wolnym handlu z Kanadą (CETA), w sprawie którego ludzie nie mieli głosu, tym samym Unia Europejska ukazuje swoje coraz bardziej totalitarne oblicze. W związku z tym prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk wysłał „ultimatum” do Belgii, aby władze tego kraju zmusiły Walonię do poparcia tekstu umowy, wbrew jej własnym procedurom demokratycznym, naruszając tym samym suwerenność państwa – oświadczyła Marine Le Pen, zauważając, iż w każdej niemalże dziedzinie działania UE wywołują społeczny opór, natomiast ona sama z dnia na dzień stanowi coraz większe zagrożenie dla narodów.

– Ultimatum, naciski, sankcje, UE nie ma nic wspólnego z organizacją pokojową, jak było na początku jej istnienia – stwierdziła. – Jest ona instytucją technokratyczną i totalitarną, która stara się narzucać narodom przemocą i szantażem standardy, których nie chcą, w interesie wielkich koncernów międzynarodowych i instytucji finansowych – dodała, podkreślając, iż „w tym kontekście nie jest skandalem, że Walonia dumny francuskojęzyczny region Belgii, może blokować tylko traktat jako szkodliwy”. – Skandal polega raczej na tym, że Francja nie ma takiego samego stosunku do obrony swych interesów i podtrzymywania demokracji – skonstatowała.

– Po raz kolejny żaden naród chce niniejszego Traktatu o całkowitym wolnym handlu z Kanadą, a jeszcze mniej chce porozumienie TAFTA, będące obecnie przedmiotem negocjacji między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że te teksty, w których planuje się dać możliwość pociągania państw wielonarodowych przed oblicze prywatnych sądów, stanowią poważne zagrożenie dla naszego przemysłu, naszego rolnictwa i usług oraz gwarantują wywrócenie naszych standardów żywności, społecznych i środowiskowych – tłumaczyła, zaznaczając, iż przeciwstawienie się temu jest ze wszech miar konieczne.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra