Z kraju

Zarządzający Facebookiem staną przed polskim sądem?

media_facebookcensoredCenzura stosowana przez Facebook jest naruszeniem art. 54 Konstytucji. Ponieważ FB operuje na terytorium Polski ma obowiązek stosować się do polskiego porządku prawnego – zauważył prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski, który w związku z tym złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Facebook.

– Dotyczy to też ochrony uczuć religijnych, czyli art 196 KK. Powtarzam – korporacje operujące na polskim rynku mają obowiązek stosowania się do polskiego porządku prawnego! – tłumaczył, zauważając, że „na FB ustawicznie obrażany jest Św. Jan Paweł II, a władze FB mówią że nic się nie stało”. – Dlatego złożyliśmy dwa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez FB – poinformował Świrski i zaapelował do wszystkich użytkowników Facebooka o robienie zrzutów ekranów, jeżeli tylko treści na Facebooku naruszają prawo oraz standardy i przesyłanie ich na adres: kontakt@reduta -dobrego-imienia.pl.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra