Z kraju

Konferencja prasowych byłych szefowych MEN z PO w obronie gimnazjów

dwie-glupieByłe szefowe MEN Joanna Kluzik-Rostkowska i Krystyna Szumilas, które kierowały tym resortem w czasie rządów PO-PSL twierdzą, że reforma minister Zalewskiej zdewastuje polską oświatę. – Szykowana reforma edukacji, w tym likwidacja gimnazjów, zdewastuje polską oświatę; sposób wprowadzania reformy jest skandaliczny – mówiły na konferencji prasowej .

– Propozycje, z którymi wychodzi minister Zalewska, zdewastują polską edukację. Są nieroztropne, jeżeli chodzi o sam pomysł likwidacji gimnazjów i takiego sentymentalnego powrotu do przeszłości, czyli do formuły 8 plus 4.  To jest bezmyślność – to znaczy pani minister nie wystarcza zdrowego rozsądku (…), ma problem z taki myśleniem przyczynowo-skutkowym. Gdyby przemyślała swoje decyzje, to absolutnie nie powinna w tak szalonym tempie na tę reformę się decydować. – Szkoły, które dzisiaj i tak pękają w szwach, nie pomieszczą siódmych i ósmych klas – te klasy i tak będą musiały gdzieś wywędrować na zewnątrz. (…) Dyrektorzy już dziś pytają: co ja mam z tym zrobić? Czy mam zostawić klasy A i B, a klasy C i D przenieść do innej szkoły? – opowiadała na konferencji prasowej Kluzik-Rostkowska.

– Klasa 6 i 7 jest tutaj w największym stopniu narażona na straty z tytułu tej reformy, ponieważ będą się od września uczyć w nieprzygotowanych szkołach, w których nie ma pracowni fizycznych, chemicznych, sal gimnastycznych, boisk szkolnych. Problem ten jest – jak podkreślała – przede wszystkim w małych szkołach znajdujących się na terenach wiejskich. – W 60-70 proc. szkół podstawowych znajdują się oddziały przedszkolne i przedszkola. (…) Kiedy obniżaliśmy wiek szkolny, PiS alarmowało, że nie mogą się sześciolatki uczyć z dwunastolatkami. Dzisiaj pani minister, która wcześniej pisała w tej sprawie interpelacje, skazuje dzieci przedszkolne na wspólną naukę w budynku z trzynasto-, czternasto- i piętnastolatkami – mówiła z kolei Krystyna Szumilas.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra