Z kraju

Dynamo Wrocław – pierwszy w Polsce klub tylko dla Ukraińców

prawy.pl_images_ukraina_flickrKierownik i bramkarz Dynama Wrocław Maksym Siabro mówi, że – Jesteśmy pierwszą drużyną we Wrocławiu, a także chyba w całej Polsce, w której grają wyłącznie Ukraińcy.

– Jesteśmy pierwszą drużyną we Wrocławiu, a także chyba w całej Polsce, w której grają tylko sami Ukraińcy. Kiedyś podobny zespół powstał w Czechach, ale się rozpadł – opowiedzał polskim mediom Siabro. Zespół Dynama Wrocław występuje w klasie C i liczy w tym sezonie na awans do klasy B. Wszystko zaczęło się przez ogłoszenie w internecie, że poszukiwani są chętni Ukraińcy do gry w piłkę. Najpierw trenowali kilka miesięcy, a następnie po selekcji utworzona została drużyna i zgłoszona do oficjalnych rozgrywek.

Zawodnicy Dynama skarżą się mediom, że nie wszyscy rywale ich przyjmują przyjaźnie. – Niektórzy wspominają historię. My jesteśmy jednak młodzi i o tym, co oni mówią wiemy tylko ze szkoły. To już było, a teraz są nowe, inne czasy – (o Wołyniu – przyp. red.) kapitan Dynama Vasil Salo.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

68 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra