Z zagranicy

Nigel Farage oskarżony przez PE o sprzeniewierzenie setek tysięcy euro

prawy.pl_images_nowe_stories_politycy_farageParlament Europejski rozpoczął dochodzenie w sprawie eurosceptycznej Partii Jedności Zjednoczonego Królestwa (UKIP). Szefostwo ugrupowania, w tym były już przewodniczący Nigel Farage, zostało oskarżone o sprzeniewierzenie setek tysięcy euro z Unii Europejskiej na kampanię za Brexitem oraz zwiększenie swoich szans w wyborach.

Komisja Elektoralna UE orzekła w poniedziałek, że UKIP użyło pieniędzy unijnych do opłacenia lokalnych sondaży oraz kampanii nawołującej do opuszczenia wspólnoty przez Wielką Brytanię.

Komisja poinformowała, że fundusze zostały pozyskane przez Sojusz na rzecz Demokracji Bezpośredniej w Europie (ADDE), europejską partię zdominowaną przez UKIP.

ADDE otrzymała polecenie zwrócenia 172 655 euro i nie otrzyma pozostałych 248 345 z unijnego grantu przyznanego partii za 2015 roku. Przedstawiciele ADDE zapowiedzieli, że zaskarżą decyzję do Trybunału Najwyższego Unii Europejskiej.

Zgodnie z unijnymi regulacjami partie europejskie i fundacje nie mogą używać pieniędzy unijnych w celu opłacania partii narodowych czy kampanii referendalnych.

To już kolejna niepoprawna politycznie formacja, wobec której UE wysuwa roszczenia finansowe. Ostatnio „na widelcu” eurokratów znalazła się Solidarna Polska, dokładnie pod takimi samymi zarzutami.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra