Resortowe dzieci. Politycy – już w księgarniach

dzieci_b2_odkryte-2-360x509Nakładem wydawnictwa Fronda okazał się trzeci, 700 stronicowy, tom „Resortowych dzieci”. Tym razem Dorota Kania, Maciej Maros, i Jerzy Targalski, opisali polityków mających rodzinne oraz towarzyskie związku z komunistami, i dziś działających, w opinii wielu wielu polskich patriotów, na szkodę Polski i Polaków.

W poprzednich dwu tomach „Resortowych dzieci” opisani byli dziennikarze i funkcjonariuszy służby specjalne. W kolejnych planowanych tomach opisani będą biznesmeni, naukowcy i sędziowie.

W trzecim tomie opisane zostały takie postacie jak: Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Marek Ungier, Andrzej Kratiuk, Sławomir Cytrycki, Marek Belka, Bronisław Komorowski, Krzysztof Skubiszewski, Aleksander Krzymiński, Płk Jan Majewski, Dariusz Rosati, Włodzimierz Cimoszewicz, Marian Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Daniel Adam Rotfeld, Robert Mroziewicz, Stanisław Dobrzański, Jan Truszczyński, Andrzej Towpik, Danuta Młynarska, Janusz Zemke, Sławomir Wiatr, Ryszard Sznepf, Andrzej Załucki, Michał Radlicki, Aleksander Bentkowski, Jerzy Jaskiernia, Jan Zamoyski, Longin Pastusiak, Leszek Moczulski, Lech Falandysz, Zdzisław Najder, Krzysztof Luks, Roman Jagieliński, Janusz Piechociński, Jacek Buchacz, Ryszard Smolarek.

Do zalet cyklu „Resortowe dziec” należy to, że na przykładzie mediów, służb specjalnych i polityki, autorzy doskonale ukazali jak uczciwi i pracowici Polacy byli w III RP skazani na biedę. Reguły gry są takie, że Polak może żyć tylko złudzeniami o możliwości sukcesu zawodowego – w rzeczywistości od razu był przez reguły systemem skazany na klęskę. Postkomunistyczna klika stworzyła ustrój, który monopolizuje dla przedstawicieli kliki wszelkie dochodowe posady. Autorzy „Resortowych dzieci” tą patologie ukazują na przykładzie setek życiorysów.

Drugą ważną kwestią ukazaną w „Resortowych dzieciach” jest to, że klika pasożytująca jest całkowicie wyalienowana kulturowo, etnicznie, religijnie, etycznie, z tubylczej ludności Polski. Klika pasożytująca żywi przeświadczenie, że należy do rasy panów, a powołaniem Polaków jest bycie pomiatanymi niewolnikami. To, że elity III RP wywodziły się z środowisk patologicznej komunistycznej ekstremy wykorzenionej z polskości.

Trzecią ważną konstatacją autorów jest to, że ustrój III RP nie jest wypadkową procesów społecznych, tylko owocem przemyślanego i pracowicie wdrożonego planu pasożytniczej kliki.

Książka Kani, Targalskiego i Marosza zawiera ogromną ilość informacji, o ludziach powszechnie znanych i tych których rozpoznają analitycy. Ilość zawartych informacji w publikacji jest tak ogromna, że nie da się ich streścić. W „Resortowych dzieciach” doskonale ukazane są korzenie rodzinne, powiązania towarzyskie, i drogi karier poszczególnych przedstawicieli elit III RP.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

222 komentarze

222 Komentarzy

 1. Lashay

  5 listopada 2017 at 02:46

  thx for the info

 2. Rosalind Haldane

  29 listopada 2017 at 00:00

  Such a deep answer! I could not refrain from commenting!

 3. homes

  9 grudnia 2017 at 16:46

  Keep working ,terrific job!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra