Z kraju

Ale podłość! Red. Lis zaprasza Wojciecha Cejrowskiego a potem miesza go z błotem

Jak może brzmieć zdanie, w którym pierwsza jego część usiłuje zaprezentować identyfikację z poglądami interlokutora, a w drugiej części może na niego wylać kubeł pomyj? Wie to tylko wybitny poszukiwacz porozumień wszelakich Tomasz Lis. Redaktor.

 

Redaktor Naczelny tygodnika „Newsweek” najwyraźniej postanowił na jednym ogniu upiec dwie pieczenie. Po pierwsze, zapraszając i drukując na okładce pisma wizerunek Wojciech Cejrowskiego oczekiwał komercyjnych zysków, co zrozumiałe. Po drugie postanowił jednak wykorzystać, znanego z jasnych poglądów, swojego gościa do bezpardonowego ataku na środowiska prawicowe.

 

W swojej prezentacji na stronach internetowych „Newsweeka” Tomasz Lis odniósł się tylko do jednego zdania, które w swoim wywiadzie wypowiedział Wojciech Cejrowski: „pederaści, won!”.

 

Tomasz Lis skomentował to tak: „Cejrowski uważa, że jest to absolutnie symbol zboczenia, używa nawet określenia <<„pederaści won!”>> – taki elegancki język, który to bardzo ułatwia porozumiewanie się w życiu codziennym.”

 

Bez wahania Tomasz Lis mówił dalej: – Szalenie interesujący materiał, bo według mnie zastanawiamy się co różni te dwie Polski albo jak dogadać się mogą ludzie, którzy uważają, że tęcza na Placu Zbawiciela jest fajnym pomysłem, fajnym symbolem, a ludźmi, którzy uważają, że jest to symbol zboczenia.

 

A na koniec nie omieszkał zaprosić do lektury swojego pisma w niewybredny sposób:

 

„Warto zajrzeć do tego świata, który nazwałbym światem odrębnym, poznać ten inny sposób myślenia, jeśli chcemy sobie w istocie odpowiedzieć na pytania, czy kiedykolwiek możemy się w Polsce ze sobą dogadać.”

 

Nie wiadomo, czy redaktor naczelny „Newsweeka” rozmawiał w ostatnim czasie z Wojciechem Cejrowskim. Na pewno, ktoś udzielił mu moralnego przyzwolenia, aby skomentować jedno jedynie zdanie człowieka, z którym zapewne nigdy by się spotkał, gdyby nie biznes i chęć zarobienia na idei porozumienia. Komentarz Tomasza Lisa pozostawiamy jednak bez komentarza.

 

Michał Polak

fot. materiały prasowe

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Sherilyn

  5 listopada 2017 at 02:38

  thx for the info

 2. black ripped skinny jeans mens

  10 grudnia 2017 at 10:14

  Very good blog.

 3. canon drivers

  23 grudnia 2017 at 01:09

  wow, awesome blog. Awesome.

 4. https://www.Sleepare.com/

  28 marca 2018 at 09:46

  What’s up, this weekend is pleasant in support of me, for the
  reason that this point in time i am reading this fantastic educational article here at my home.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra