Z kraju

Resort ministra Zbigniewa Ziobry bierze się za Jugendamty

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpocznie wkrótce rozmowy ze stroną niemiecką w sprawach opiekuńczych, a konkretnie chodzi o działalność Jugendamtów – poinformował wiceminister sprawiedliwości Rafał Wójcik podczas wtorkowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu „Dobro dziecka jako cel najwyższy”.

Wprawdzie Jugendamt to instytucja podległa samorządom, jednakże strona niemiecka wyznaczyła do rozmów ze stroną polską urzędnika szczebla centralnego. Kolejne rozmowy odbędą się z Belgią, Norwegią i Wielką Brytanią.

– Jeżeli chodzi o rozmowę z Niemcami będę chciał jedną rzecz zakończyć, o Konwencji Praw Dziecka, art. 8 w szczególności, czyli jeżeli są sprawy opiekuńcze, żeby dziecko zwłaszcza ze względu na ten przepis, było umieszczane w rodzinie zastępczej polskiej. Chodzi o to, żeby nie traciło tożsamości. Chodzi o język, kulturę, o różne rzeczy… To mamy już wypracowane w relacjach z Wielką Brytanią, z Niemcami nie za bardzo – przyznał Wójcik.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

336 komentarzy

336 Komentarzy

  1. Lucy Rowman

    12 listopada 2017 at 09:16

    ???, ????? ?????? ??? ? ??? ??????? ?? ?????? ????? ????? ????? ????? ????? ?????? ??????.

  2. tour mai chau 2 ngay

    27 grudnia 2017 at 02:19

    raspberry ketone lean advanced weight loss

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra