Polskie Termopile – przywrócimy pamięć o polskich bohaterach

Polska tożsamość narodowa była gwałcona i okaleczona przez zaborców (Rosję, Niemcy, i Austrię), komunistów, i postkomunistyczną klikę z III RP. Przez dekady, a nawet wieki, siły antypolskie zniewalając Polaków, w celu demoralizacji i skarlenia narodu polskiego (by dawał się zniewalać) wykorzeniały z zbiorowej pamięci Polaków bohaterów, którzy walczyli z wrogiem, ginąc ale przez swą bohaterska śmierć tworząc mit narodowy (niezbędny do przetrwania wspólnoty etnicznej).

Nakładem wydawnictwa Fronda ukazała się ilustrowana praca Tomasza Stańczyka i Witolda Paseka „Polskie Termopile. Walczyli do końca”, która ukazuje bohaterskie walki nielicznych Polaków z przeważającymi siłami wroga, boje na miarę bohaterstwa i odwagi Spartan pod Termopilami.

W pracy „Polskie Termopile. Walczyli do końca” opisane są boje: pod Zbarażem (z kozakami w 1648 roku), w Hodowie (z Tatarami w w 1694) , w czasie kampanii napoleońskiej 1812 roku, w czasie Powstania Listopadowego 1831, Legionów Polskich podczas I wojny światowej, Orląt Lwowskich walczących z Ukraińcami w 1918 roku, w czasie wojny Polski z Rosją sowiecką w 1920 roku, prowadzone we wrześnio 1939 walki żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, w Grodnie, i w 1943 na Wołyniu z UPA.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra