Z kraju

Nowy sposób oszustów – odpowiadając na proste pytanie stracisz mnóstwo pieniędzy

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. Przy obecnych możliwościach technicznych oszuści mają naprawdę szerokie pole do działania. Europę podbija nowy sposób wyłudzania pieniędzy, przed którym bardzo trudno się obronić.

Oszuści podający się za telemarketerów dzwonią do swoich ofiar i zadają proste pytanie „Czy mnie słychać?”. Nieświadoma osoba mówi „tak” i… to wystarcza, aby przyszedł do niej kosmiczny rachunek.

Otóż oszuści dogrywają „tak” swojej ofiary do innego pytania, np. „Czy chciałby Pan/Pani wykupić wycieczkę?” (kosztującą, jak łatwo się domyślić, ogromną sumę). Rzecz jasna ofiara oszustwa nie dowiaduje się o niczym podczas samej rozmowy telefonicznej, ale dopiero wtedy, gdy do przysłany zostaje rachunek do zapłacenia. Nie ma nawet zatem możliwości zrezygnowania z „usługi”.

Duża fala tych nietypowych oszustw została odkryta w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Jeszcze nie wiadomo, czy dochodziło do nich również w Polsce.

Jeżeli zatem zadzwoni ktoś i zada pytanie, odpowiadajmy nie twierdząco, ale czasownikiem. Dla przykładu na pytanie, czy wyraźnie słyszymy drugą osobę, możemy stwierdzić, że „słyszymy”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

235 komentarzy

235 Komentarzy

  1. Latoyia

    5 listopada 2017 at 02:44

    thx for the info

  2. garcinia free trial

    11 listopada 2017 at 02:19

    Have actually been taking little over a month.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra