Z zagranicy

Angela Merkel zwiększa przewagę nad Martinem Schulzem

Jak wynika z opublikowanego sondażu ośrodka Forsa gdyby kanclerz był w Niemczech wyłaniany w wyborach bezpośrednich, Merkel wygrałaby z poparciem na poziomie 41 proc. (o 2 pkt. proc. więcej niż tydzień wcześniej), a jej rywal Schulz dostałby 33 proc. głosów (spadek o 3 pkt. proc.).

To poparcie odbija się  na sondażowych wynikach CDU i SPD.  Poparcie dla partii CDU kanclerz Angeli Merkel wzrosło w ostatnim czasie o punkt procentowy do 34 proc., podczas gdy SPD może liczyć na 31 proc. poparcia. I spadło o jeden punkt procentowy. Antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD), która w poprzednich wyborach w 2013 roku nie przekroczyła progu wyborczego, dostałaby teraz 9 proc., bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem. Wiele się jednak jeszcze może zmienić przed zaplanowanymi na 5 września niemieckimi wyborami do Bundestagu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

193 komentarze

193 Komentarzy

  1. Clarinda

    5 listopada 2017 at 04:14

    thx for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra