Polscy konsulowie: „Mów do dziecka po niemiecku jak umiesz”

Od władz z MSZ-tu z czasów rządów PO otrzymałem odpowiedź, że „stosunki polsko-niemieckie są najlepsze od dziesięcioleci i nie można ich nadwyrężać”. Wcześniej od pani konsul Kozioł i Kasperkiewicz, które pracowały w Konsulacie RP w Hamburgu w 2004 roku, gdy się pożaliłem, że Jugendamtowcy nie pozwalają mi rozmawiać z dziećmi w języku polskim zamiast pomocy i interwencji usłyszałem żałosne słowa: „niech pan mówi po niemiecku, przecież pan umie”.

 

Z Wojciechem Pomorskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Rodzice przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, www.dyskryminacja.de, rozmawia Robert Wyrostkiewicz

– Minęło właśnie 14 lat odkąd straciłeś kontakt z dziećmi. Przypomnisz jak to się stało ?

 

To było dokładnie w dniu 9 lipca 2003 roku. Pojechałem do miasta, aby załatwić różne sprawy i w drodze powrotnej – tak jak to zawsze miałem w zwyczaju – wstąpiłem jeszcze do sklepu, aby kupić dzieciom jakieś drobne niespodzianki, gdyż zawsze jak wracałem z centrum i nie było mnie w domu kilka godzin, dzieci rzucały się na mnie, obsypywały całusami i pytały: „tatuś, a co dla nas masz?” I tym razem nie mogło być inaczej. Kupiłem im po dwie porcelanowe figurki kotków i piesków, których… niestety do dzisiejszego dnia nie zobaczyły na oczy… Właśnie tego dnia moja była niemiecka żona, podczas mojej nieobecności w domu wywiozła z domu nasze dwie córeczki: Justynkę i Iwonkę-Polonię (wtedy miały starsza 6 lat i młodsza 3,5 roku), które w ciągu tych 14 lat – bo dokładnie tyle czasu już minęło – widziałem w sumie jedynie 16 godzin. Pierwszy raz po dwóch latach, gdy ani słowa nie umiały już po polsku… Justysia pamiętała tylko że „Brot” to po polsku chlebek i że kiedyś mówiła do mnie „tatusch” (tatuś). Rodzina mojej byłej żony od samego początku żywiła do mnie ogromną niechęć. Nie podobało im się to, że jestem Polakiem. Babka mojej byłej żony miała 3 braci, którzy podczas wojny służyli w SS i zginęli w Polsce, dlatego ona i cała jej rodzina nienawidzili Polski i wszystkiego co polskie, a to na mnie się skupiało. Starali się za wszelka cenę wybić mojej narzeczonej z głowy ślub ze mną, a gdy im się to nie udało, przez cały czas trwania naszego małżeństwa robili dosłownie wszystko, aby rozbić nasze małżeństwo i skutecznie zbuntować żonę przeciwko mnie. Ostatecznie im się to udało. Przy pomocy niemieckiej organizacji do spraw zarządzania dziećmi i młodzieżą zwanej w Niemczech i w Austrii „Jugendamt” wyrugowali z życia moich dzieci nie tylko mnie – ich polskiego ojca ale i całą polską rodzinę, a także nasz ojczysty język polski, w którym na co dzień rozmawiałem z dziećmi, co doprowadzało do szaleństwa niemiecką teściową, ojczyma mojej ówczesnej niemieckiej żony i niemiecką prababkę.  

 

– Jak dochodziłeś swoich praw i z jakim skutkiem ?

 

– Wtedy jeszcze nie wiedziałem z jakim zjawiskiem mam do czynienia i co to jest Jugendamt. Gdybym wiedział jak się w Niemczech dyskryminuje ludzi, rodziny i Polaków pewnie nigdy nie osiadłbym w Niemczech, ale też nie miałbym okazji aby nagłośnić problem, z którym boryka się tak wielu obcokrajowców, bo skala na jaką odbiera się dzieci w Niemczech w myśl opacznie rozumianego tzw. „niemieckiego dobra dziecka” jest ogromna. Nie jest ważne faktyczne dobro dziecka, jego rozwój emocjonalny i więzi z rodzicami. Dziecko ma być niemieckie i tylko to się liczy, a zabierając rodzinom dzieci i bardzo często je germanizując (Niemcy wymierają i potrzebują „narybku” na nowe pokolenia Niemców), niemiecka organizacja Jugendamt i jej satelity zarabia na tym ogromne pieniądze, gdyż za każde zabrane dziecko otrzymuje od 3 tys. do nawet 25 tys. euro miesięczne (na dziecko niepełnosprawne zawsze większe sumy). Z roku na rok liczba odebranych w Niemczech dzieci drastycznie rośnie. Do założonego przeze mnie w lutym 2007 roku „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech” nieustannie zgłaszają się ludzie, którym Jugendamt odebrał lub chce odebrać dzieci. Skalę tego problemu i schemat działania Jugendamtu bardzo dobrze przedstawia film dokumentalny w reżyserii Ernesta Saja pt. „Ucieczka z piekła”, który już 10 razy był wyświetlany na kilku kanałach TVP, a do obejrzenia którego zachęcam, zwłaszcza tych, którzy planują wyjechać do Niemiec i tam się osiedlić.

– Możesz w kilku słowach i bez cenzury powiedzieć co to jest ten Jugendamt?

 

– Przypomnę krótko, że Jugendamt to organizacja założona w dzisiejszym kształcie w 1933 roku przez Adolfa Hitlera w celu germanizowania dzieci z podbitych krajów. Ma ona do dziś niezmienione i nieograniczone prawa i jest jak państwo w państwie. Może w sądach kłamać, lekceważyć korzystny dla rodziców wyrok sądu i może także bez sądowego wyroku wyłącznie na podstawie wyimaginowanych podejrzeń odebrać rodzicom dziecko. Osobiście uczyniłem wszystko co w mojej mocy, aby nie tylko odzyskać dzieci ale choćby mieć z nimi jakikolwiek kontakt, nawet raz w miesiącu i na walkę o nie wydałem ponad 80 tys. euro. Efekt jest taki, że podczas wyznaczonego pierwszego widzenia z córkami zabroniono mi rozmawiać z moimi dziećmi w języku polskim, a kiedy się na to nie zgodziłem, zobaczyłem moje córki dopiero po 2 latach kiedy praktycznie ani słowa nie umiały już po polsku, a w ciągu 14 lat widziałem je łącznie16 godzin, wyłącznie pod nadzorem w kilkuletnich odstępach czasu, gdy były już całkowicie zimne i wyobcowane w stosunku do mnie. W niemieckich i austriackich sądach przeszedłem kilkakrotnie przez wszystkie możliwe instancje, które – nawiasem mówiąc – przeciągały sprawę latami i doszedłem aż do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Tam moja skarga trafiła w ręce niemieckiego sędziego, który ją odrzucił i umorzył. Napisałem również petycję nr 38/2006 do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, która trafiła tam wraz z ok. 400 innymi petycjami po niej dotyczącymi bezprawia wyrządzanego rodzicom w Niemczech przez Jugendamt. Jako dotychczas jedyny zostałem przeproszony na forum Parlamentu Europejskiego przez przedstawicielkę rządu Niemiec panią Gilę Schindler w dniu 7 czerwca 2007 roku za dyskryminację i zakaz używania języka polskiego w kontaktach z moimi własnymi dziećmi, a pod tym pretekstem izolowania mnie przez długie lata od nich. Na przeprosinach się jednak skończyło i nie poszły w ślad za nimi żadne przedsięwzięcia ani kroki karne, czy dyscyplinarne w stosunku do osób, które tego bezprawia się dopuściły i je wyrządziły oraz do dziś wyrządzają tysiącom rodziców, którzy cały czas zgłaszają się z prośbami o pomoc do Polskiego Stowarzyszenia www.dyskryminacja.de, które prowadzę. Z naszą organizacją współpracuje wielu fachowców i ekspertów i miażdżącej większości zgłaszających się do nas o pomoc ludzi udaje się pomóc i odzyskać ich dzieci, a ja ze swej strony zapewniam, że nie spoczniemy, aż rozwiążemy problem wykradania i bezprawnego germanizowania polskich (i nie tylko) dzieci w Niemczech i w Austrii przez Jugendamt, aby już więcej nie ciekły łzy rozpaczy, bólu i bezsilności z oczu polskich dzieci, matek i ojców.

 

– Widać jakiś przełom co do Niemiec i aktywności polskich władz i wspierania polskich rodziców, którym Jugendamt zabrał dzieci ?

 

– W niemieckim prawie absolutnie nic się nie zmieniło. Jugendamty nadal prężnie działają i mając nieograniczone prawa, nadal zuchwale kradną i germanizują pod byle pretekstem polskie dzieci. Jeśli chodzi o Polskę, to za czasów kiedy rządy w Polsce sprawowała Platforma Obywatelska i ich post-komunistyczni sojusznicy temat ten był zawsze zbywany, wyciszany i „zamiatany pod dywan”. Od władz z MSZ-tu z czasów rządów PO otrzymałem odpowiedź, że „stosunki polsko-niemieckie są najlepsze od dziesięcioleci i nie można ich nadwyrężać”. Wcześniej od pani konsul Kozioł i Kasperkiewicz, które pracowały w Konsulacie RP w Hamburgu w 2004 roku, gdy się pożaliłem, że Jugendamtowcy nie pozwalają mi rozmawiać z dziećmi w języku polskim zamiast pomocy i interwencji usłyszałem żałosne słowa: „niech pan mówi po niemiecku, przecież pan umie”. W głowie się nie mieści jak można mieć wobec obcego, niemieckiego państwa tak służalczą postawę, pobierać pieniądze polskich podatników i być kompletnie wyzutym z odrobiny godności jako Polak. Odkąd władzę sprawuje rząd pani Szydło i partia Prawo i Sprawiedliwość, następują pozytywne zmiany i temat ten jest częściej poruszany w mediach. Świadczy o tym nie tylko częstotliwość z jaką jest wyświetlany w TVP wspomniany dokumentalny film w reżyserii pana Ernesta Saja pt. „Ucieczka z Piekła” czy zrobiona ostatnio również o tej samej tematyce na podstawie naszego filmu sztuka teatralna Marka Kochana pt. „Traktat o miłości”, które bezbłędnie przedstawiają rzeczywistość z jaką borykają się Polacy w Niemczech, lecz również fakt, że problem ten poruszyła pani Beata Szydło w rozmowie z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel podczas jej wizyty w Polsce (informowały o tym szeroko media). Wiem również, że został utworzony specjalny wydział w Ministerstwie Sprawiedliwości, którego zadaniem jest pomoc polskim rodzicom w przypadkach gdy zostały im odebrane za granicą dzieci oraz, że zostali przydzieleni i wyszkoleni sędziowie, którzy takimi przypadkami będą się zajmować, gdy obce Państwa upomną się o wydalenie z Polski naszych małych polskich obywateli. Bardzo mnie cieszą te początkowe dobre zmiany i mam nadzieję, że przyniosą oczekiwane, wymierne i  pozytywne efekty dla polskich rodzin. 

 

– Jak widzisz swoją przyszłość?

 

– Najważniejsze, co bym chciał to mieć kontakt z moimi przed 14 laty porwanymi córeczkami Iwonką-Polonią i Justynką. Moje bycie ojcem zostało przerwane na etapie, gdy moje córeczki miały 3 i pół i 6 lat. Oczywiście konieczne jest wzmocnienie walki z chorym obciążonym nazistowską ideologią systemem w Niemczech i w Austrii oraz wskazanie Polakom i naszym władzom skutecznych dróg do rozwiązania problemu. Niestety, sprawy się za bardzo od 14 lat ślimaczą. Na pewno musi nastąpić renegocjacja bubla prawnego, którym jest Traktat Polsko-Niemiecki z 1991 roku. Nieodzowne jest mocne i jasne oraz zgodne z polską racją stanu stawianie sprawy w stosunkach polsko-niemiecko-austriackich do czego jeszcze niezdolna jest nasza polska strona. Jakaś niemrawość nie może odstąpić od naszych przedstawicieli. Nie wiem, czy nie dociera fakt, że nasze dzieci są germanizowane? Nie ich dzieci. Pewnie dlatego tak łatwo pozwalają na istnienie takiej post nazistowskiej stęchlizny w Niemczech i w Austrii jak zakazywanie języka polskiego. To uwłacza naszej godności. Czas pokaże co będzie dalej.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

422 komentarze

422 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Aceh Barat Daya

 2. Pingback: Kutil Kelamin Apakah Bisa Hilang Sendiri

 3. Pingback: obat kutil kelamin kaskus

 4. MichaelOppow

  23 listopada 2017 at 17:51

 5. Pingback: obat alami sipilis

 6. commercial real estate loan

  2 grudnia 2017 at 21:58

  I value the blog post.

 7. Pingback: Obat Kutil Untuk Di Muka

 8. Health

  18 grudnia 2017 at 04:34

  Only a smiling visitor here to share the love (:, btw great design .

 9. Pingback: obat wasir herbal di apotik

 10. Pingback: 86sem.cn

 11. Pingback: Cheap Primary care provider in Auburn

 12. Pingback: divorce lawer

 13. Pingback: matthew pillmore

 14. Pingback: Full Report

 15. Pingback: Fake Ray Ban Sunglasses

 16. Pingback: Website

 17. Pingback: big farm mobile harvest hack

 18. Pingback: Tags

 19. Pingback: graphic design money secrets

 20. Pingback: cbd blood pressure

 21. Pingback: cannabis oil stocks

 22. Pingback: בדיקת מזוזוה בלוד

 23. Pingback: יודאיקה בלוד

 24. Pingback: http://www.dosgamesdownload.com

 25. Pingback: jake burgess

 26. Pingback: allstate quick pay

 27. Pingback: house car insurance

 28. Pingback: xyz軟體王

 29. Pingback: http://www.cheap-china-haredware.com

 30. Pingback: las vegas

 31. Pingback: phen375 buy in stores

 32. Pingback: Recycle tech

 33. Pingback: Pop Beats

 34. Pingback: equality

 35. Pingback: online payday loans

 36. Pingback: コピーブランド

 37. Pingback: Crypto Currency

 38. Pingback: Nama - Nama obat kutil kelamin

 39. Pingback: dig this

 40. Pingback: cursoparaconcurso.net

 41. Pingback: www.graceoilpaintings.com

 42. Pingback: Buy Windows 10

 43. Pingback: Click for more info

 44. Pingback: bander plus longtemps

 45. Pingback: Cheap Oakley Sunglasses

 46. Pingback: white label sportsbook

 47. Pingback: buy china goods

 48. Pingback: instagram takipçi satın al

 49. Pingback: instagram takipçi satın al

 50. Pingback: ERP System Contruction Set

 51. Pingback: Red Tea Detox Reviews

 52. Pingback: دانلود شهرزاد سوم

 53. Pingback: buy viagra online

 54. Pingback: Read More

 55. Pingback: amateurs gone wild

 56. Pingback: instagram hack

 57. Pingback: 15 Minute Manifestation

 58. Pingback: Discover More

 59. Pingback: Restaurants near me now

 60. Pingback: Publix Oasis schedule

 61. Pingback: best womens bike helmet

 62. Pingback: دانلود سریال شهرزاد فصل دوم قسمت دوم

 63. Pingback: instagram hack 2

 64. Pingback: https://1921681254.online/

 65. Pingback: best hd porn site

 66. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت سوم فصل سوم

 67. Pingback: white porn

 68. Pingback: Coca Cola Headquarters Corporate Office Phone Number

 69. Pingback: دانلود شهرزاد

 70. Pingback: Photography Quince

 71. Pingback: دانلود شهرزاد چهارم

 72. Pingback: auto owners login

 73. Pingback: acuity

 74. Pingback: transfer services

 75. Pingback: http://cohccministries.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=109754676

 76. Pingback: best porn tubes

 77. Pingback: red boottoms for men

 78. Pingback: http://2ch-ranking.net/redirect.php?url=https://forums.zmanda.com/member.php?37343-pyrrr

 79. Pingback: daftar bermain judi dadu android

 80. Pingback: Sanitär

 81. Pingback: Angela White Blacked Cant Wait To Take BBC

 82. Pingback: he has a good point

 83. Pingback: business directory lookup

 84. Pingback: Related Site

 85. Pingback: Withdraw Bitcoin to Bank Account

 86. Pingback: http://mutui-online.org/

 87. Pingback: family photography

 88. Pingback: Bourn hall clinic gurgaon

 89. Pingback: http://vreporn.com/

 90. Pingback: Bitcoin

 91. Pingback: Lisa Ann Porn Comeback

 92. Pingback: Bulk SMS Jamaica

 93. Pingback: take surveys for cash demo

 94. Pingback: Asbestos Watch Melbourne

 95. Pingback: free porn

 96. Pingback: white noise mp3

 97. Pingback: reputation protect

 98. Pingback: check my site

 99. Pingback: http://bit.ly/2BSq0bp

 100. Pingback: cheap heels

 101. Pingback: aces etm login

 102. Pingback: รับทำวีซ่าเชงเก้น

 103. Pingback: Poker Online Terpercaya

 104. Pingback: our website

 105. Pingback: click here

 106. Pingback: Online Casinos

 107. Pingback: https://www.local.com/business/details/boston-ma/best-boston-limo-136832971/

 108. Pingback: PDF Files

 109. Pingback: reverse mortgage information spanish

 110. Pingback: how to remove credit inquiries

 111. Pingback: homes in lancaster ca for sale

 112. Pingback: Pot O'Dongs Eva Notty Carolina Sweets

 113. Pingback: Cheap Arizona Cardinals Jerseys Sale

 114. Pingback: orgas

 115. Pingback: top article

 116. Pingback: matthew pillmore

 117. Pingback: click here

 118. Pingback: cheap christian louboutin mens sneakers

 119. Pingback: https://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&url=https://www.forbiddenplaygroundxxx.com

 120. Pingback: wnetrz

 121. Pingback: Lindner hotel windrose

 122. Pingback: hoor

 123. Pingback: lahore call girls

 124. Pingback: Clínica de Reabilitação de Alcoólatras

 125. Pingback: drone works zac

 126. Pingback: siófok taxi

 127. Pingback: cash priority loan servicing

 128. Pingback: จดทะเบียนบริษัท

 129. Pingback: event entertainment ideas

 130. Pingback: locksmith near me

 131. Pingback: วิธีทําให้ผิวขาว

 132. Pingback: ray ban sunglasses australia sale

 133. Pingback: Manifestation Miracle Reviews

 134. Pingback: coffee mug pattern

 135. Pingback: driver acer es1-420 windows 7 32bit

 136. Pingback: read more

 137. Pingback: cheap ray ban sunglasses canada

 138. Pingback: http://photographytrack.bravesites.com/

 139. Pingback: http://lock-smith26811.timeblog.net

 140. Pingback: instalare montaj aer conditionat bucuresti pret

 141. Pingback: Discover More Here

 142. Pingback: sexy

 143. Pingback: see

 144. Pingback: porn videos

 145. Pingback: wilhelm willeke

 146. Pingback: Lorraine

 147. Pingback: Carli

 148. Pingback: https://www.google.co.nz/url?sa=t&source=web&url=https://www.forbiddenplaygroundxxx.com

 149. Pingback: Savela

 150. Pingback: go to this site

 151. Pingback: Denisse Lumbert

 152. Pingback: montaj aer conditionat bucuresti pret

 153. Pingback: Free MILF Porn Online

 154. Pingback: https://www.goodreads.com/user/show/80275742-johnmekio

 155. Pingback: Kviklån

 156. Pingback: progressive insurance

 157. Pingback: prostivedettes.com

 158. Pingback: science-based diet

 159. Pingback: Click This Link

 160. Pingback: Viagra Sans Ordonnance

 161. Pingback: https://public.tableau.com/profile/levinaso9#!/

 162. Pingback: http://www.dimensioneautobacoli.com/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=IndiraDela

 163. Pingback: Source Url

 164. Pingback: amolatina.com

 165. Pingback: michael kors outlet okc

 166. Pingback: heath anthony butler

 167. Pingback: best family board games 2018

 168. Pingback: hole

 169. Pingback: computer disposal

 170. Pingback: computer recycling

 171. Pingback: computer recycling companies

 172. Pingback: best clubs barcelona

 173. Pingback: promo codes online

 174. Pingback: Chi Phí Phẫu Thuật Hàm Hô

 175. Pingback: ABCDE Chart Pattern

 176. Pingback: jake burgess springfield mo

 177. Pingback: saham.news

 178. Pingback: funny

 179. Pingback: right here

 180. Pingback: Moriah Mills Bouncing Booty Digital Playground

 181. Pingback: recommended site

 182. Pingback: oakley australia brisbane

 183. Pingback: Find Out More

 184. Pingback: Promotional products australia

 185. Pingback: buy viagra

 186. Pingback: sex

 187. Pingback: canada goose clearance sale

 188. Pingback: click this

 189. Pingback: college

 190. Pingback: Jual Database Email

 191. Pingback: aaron woodman chicago

 192. Pingback: Economy White Kitchen Bib Aprons - Select Color : White

 193. Pingback: real instagram likes

 194. Pingback: travel social

 195. Pingback: Samsung wholesale

 196. Pingback: https://www.acheinabaixada.com.br/

 197. Pingback: http://brawlcheats.com/brawl-stars-hack-free-gems-cheats/

 198. Pingback: Computer Security

 199. Pingback: knob

 200. Pingback: total shit scam

 201. Pingback: crap

 202. Pingback: article review

 203. Pingback: Stittgen

 204. Pingback: discoteche versilia

 205. Pingback: Get More Info

 206. Pingback: House for sale in Oak lawn, IL.

 207. Pingback: https://www.leblogduhacker.fr

 208. Pingback: bigg boss 12 watch online

 209. Pingback: http://kiehlmann.co.uk/User:SteveAbernathy6

 210. Pingback: poker

 211. Pingback: Finity Group

 212. Pingback: http://www.disenadorfreelanceuruguay.com/the-right-strategy-on-how-to-attract-women-and-enjoy-life/

 213. Pingback: what are honeycomb shades

 214. Pingback: blue cellular shades

 215. Pingback: cordless cellular blinds sale

 216. Pingback: Today Odds

 217. Pingback: hindi whatsapp status

 218. Pingback: arw investments llc

 219. Pingback: skripsi gratitude

 220. Pingback: AC Maintenance Dubai

 221. Pingback: next page

 222. Pingback: How to Get Rid of Acid Reflux in Throat Naturally

 223. Pingback: Paths Center

 224. Pingback: Tenerife Forums

 225. Pingback: mother

 226. Pingback: Fat Decimator Review

 227. Pingback: old it disposal

 228. Pingback: mensagem de amor

 229. Pingback: dating site review

 230. Pingback: James Vertzayias

 231. Pingback: Home Page

 232. Pingback: discoteche forte dei marmi

 233. Pingback: capodanno in versilia

 234. Pingback: autocad

 235. Pingback: Pizza Acapulco

 236. Pingback: Ivanka Mcdonagh

 237. Pingback: wedding photography brampton

 238. Pingback: دستگاه مهرسازی

 239. Pingback: yoga classes

 240. Pingback: Clyde Hollick

 241. Pingback: Dr. Robert Smith Newcastle

 242. Pingback: PORN VIDEOS

 243. Pingback: Acesse o site

 244. Pingback: my latest blog post

 245. Pingback: More Info

 246. Pingback: England Rugby Store

 247. Pingback: iPhone screens Canterbury

 248. Pingback: dick

 249. Pingback: Scottsdale mortgage broker

 250. Pingback: estate agent tenerife

 251. Pingback: protecao

 252. Pingback: personal training

 253. Pingback: porn

 254. Pingback: cock

 255. Pingback: yoga teacher training

 256. Pingback: travel packages

 257. Pingback: best car accident attorney

 258. Pingback: fart

 259. Pingback: Urdu translation

 260. Pingback: 人妻

 261. Pingback: Campeonato Brasileiro Store

 262. Pingback: cock

 263. Pingback: over the door hook

 264. Pingback: Phoenix Locksmith

 265. Pingback: gay

 266. Pingback: sex mobi

 267. Pingback: campervans

 268. Pingback: aaron woodman

 269. Pingback: music search

 270. Pingback: bathmate

 271. Pingback: iqres08340.com/index.php/Public_Speaking_-_Top_Ideas_And_Critical_Advice..._Info_Num_14_From_586

 272. Pingback: cum

 273. Pingback: Scottsdale mortgage broker

 274. Pingback: nycdoe

 275. Pingback: Tattoo

 276. Pingback: Haunted Houses

 277. Pingback: chicago haunted houses

 278. Pingback: Herpes dating website

 279. Pingback: maso

 280. Pingback: car removals/car removal

 281. Pingback: cbd oil for pain for sale

 282. Pingback: busy z rzeszowa do szwajcarii

 283. Pingback: pirater un compte facebook

 284. Pingback: viagra

 285. Pingback: skank

 286. Pingback: barbershop in east village

 287. Pingback: silk bedding

 288. Pingback: False lashes

 289. Pingback: glow pro micro needling

 290. Pingback: penis

 291. Pingback: inversion table reviews

 292. Pingback: casinostugan

 293. Pingback: https://www.imdb.com/name/nm4030063/

 294. Pingback: silk sheets

 295. Pingback: bastard

 296. Pingback: ultrasonics machine

 297. Pingback: Hauntrave.com

 298. Pingback: chiropractor

 299. Pingback: jerk

 300. Pingback: Recommended Reading

 301. Pingback: do you agree

 302. Pingback: Doctor Tech

 303. Pingback: he said

 304. Pingback: click here

 305. Pingback: weight loss atta

 306. Pingback: pregnancy miracle in nigeria

 307. Pingback: lose belly fat

 308. Pingback: Forex Trendy Scam

 309. Pingback: viagra

 310. Pingback: https://hillomaisteri.com/

 311. Pingback: Liteblue

 312. Pingback: Liteblue

 313. Pingback: fuck videos

 314. Pingback: Digital Marketing in Lynn Indiana

 315. Pingback: legalbrowse

 316. Pingback: Patrick Tak

 317. Pingback: Mobile Strike Gold Cheats

 318. Pingback: matthew pillmore

 319. Pingback: the best virgin hair

 320. Pingback: Online Casino bonus codes

 321. Pingback: End Of Lease Cleaning Services

 322. Pingback: metropolitan group home exteriors

 323. Pingback: aaron woodman consulting

 324. Pingback: Urdu Voice Over

 325. Pingback: Arabic Voice Over

 326. Pingback: metropolitan group home exteriors reviews

 327. Pingback: plug anal

 328. Pingback: data entry jobs

 329. Pingback: latestvideo sirius401 abdu23na6714 abdu23na1

 330. Pingback: coin compare tools

 331. Pingback: sirius latest movs911 abdu23na036 abdu23na58

 332. Pingback: boob

 333. Pingback: seo service uk

 334. Pingback: silk kimono robe short

 335. Pingback: best ultrasonic humidifiers

 336. Pingback: macierz eisenhowera

 337. Pingback: ass

 338. Pingback: Professor Joerg Mattes

 339. Pingback: remy hair curly

 340. Pingback: chinese videos

 341. Pingback: virgin hair

 342. Pingback: mcgregor vs khabib live stream

 343. Pingback: aaron woodman

 344. Pingback: marriage retreats near me

 345. Pingback: rectum

 346. Pingback: xxx

 347. Pingback: boob

 348. Pingback: Sports News

 349. Pingback: k streaming

 350. Pingback: ccna courses london

 351. Pingback: Move Out Cleaning

 352. Pingback: david sammon

 353. Pingback: jizz

 354. Pingback: http://listing.thehoverbureau.com/ut/220_81st_st_w.html

 355. Pingback: www.weddingblaster.com

 356. Pingback: slam poetry

 357. Pingback: http://www.businesslucky.com

 358. Pingback: automotivedir

 359. Pingback: mnhousecleaning

 360. Pingback: http://www.homhomeaway.com

 361. Pingback: Finn beste forsikring

 362. Pingback: brooklyn bars

 363. Pingback: OLD ADVERSTING

 364. Pingback: Targeted Traffic

 365. Pingback: myloweslife

 366. Pingback: Agence community management

 367. Pingback: artificial intelligence

 368. Pingback: hole

 369. Pingback: business gift

 370. Pingback: Scam Broker

 371. Pingback: Moneylenders

 372. Pingback: if the love doesn't feel like 90s r&b shirt

 373. Pingback: Roadrunner email login

 374. Pingback: myloweslife employee login

 375. Pingback: Kroger Feedback survey free coupon

 376. Pingback: rotulos baratos

 377. Pingback: Get a Free Chick-Fil-A Sandwich Coupon by taking the Chick-Fil-A survey in 5 minutes

 378. Pingback: crap

 379. Pingback: secrecy club matches

 380. Pingback: The Lost Book Of Remedies

 381. Pingback: penas

 382. Pingback: learn this here now

 383. Pingback: Pakaloa

 384. Pingback: 21 Day Flat Belly Fix

 385. Pingback: How to contact a company corporate office

 386. Pingback: Adressen kaufen

 387. Pingback: site

 388. Pingback: http://www.christian-t-shirts.org

 389. Pingback: usaphonenumbers

 390. Pingback: alat bantu sex

 391. Pingback: curcumine

 392. Pingback: CA inter Taxation

 393. Pingback: free horse racing tips

 394. Pingback: The Lost Ways

 395. Pingback: lam bang dai hoc

 396. Pingback: quartz countertops

 397. Pingback: Pinganillo para examenes

 398. Pingback: lowes countertops

 399. Pingback: cheap smm panel india

 400. Pingback: penis growth video

 401. Pingback: poker

 402. Pingback: ro private server

 403. Pingback: puss

 404. Pingback: skank

 405. Pingback: virus

 406. Pingback: Vape Oil CBD

 407. Pingback: This Site

 408. Pingback: fart

 409. Pingback: puss

 410. Pingback: Superior Singing Method

 411. Pingback: Mend The Marriage

 412. Pingback: Ceral

 413. Pingback: Exchange Ethereum to Dollars

 414. Pingback: Swiss anal videos

 415. Pingback: His Secret Obsession

 416. Pingback: Sell GOld Boston

 417. Pingback: viagra

 418. Pingback: www walmartone com

 419. Pingback: viagra

 420. Pingback: Andrzej

 421. Pingback: selfridges

 422. Pingback: socks

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra