Z kraju

Wystawa „Wszyscy jesteśmy dziećmi”

Już dzisiaj, 20 maja (sobota) o godz. 18.00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy pod tytułem „Wszyscy jesteśmy dziećmi” w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie (ul. Konstytucji 3 Maja 36).

Wystawa prezentuje przedmioty (od początku XX wieku aż do współczesności) związane tematycznie z dzieciństwem i dziecięcością, zabawą, aż do uzyskania przez dziecko pełnoletności. Ekspozycja podzielona jest na dziesięć tzw. „gniazd tematycznych „, zaś każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie.

Autor wystawy Emil Cywiński przy pomocy eksponatów towarzyszących każdemu dziecku pragnie obudzić wspomnienia z czasów dzieciństwa, skłonić do refleksji nad przemijaniem i dynamicznie zmieniającym się obrazem dzieciństwa w XX wieku, wszak pamiątki są jedyną rzeczą, która pozostaje po najpiękniejszym okresie naszego życia.

Wystawa przepięknie odzwierciedla świat dzieciństwa: rodziców, dziadków i pradziadków zapamiętany w obrazach, słowach i przedmiotach z XX wieku. Wszyscy jesteśmy dziećmi: Pana Boga, swoich rodziców, swojej epoki. Przedmioty służące wychowaniu, zwłaszcza patriotycznemu, do kultury i później do dorosłości chowamy – zapomniane lub przekazujemy niekoniecznie własnej rodzinie. Są wszak dorośli, którzy zachowują „skarby dzieciństwa” uzupełniane pasją kolekcjonerską. Bo właśnie z czasów dzieciństwa zostaje potrzeba piękna i prawdy, które prowadzą ku dobru.

Na wystawie spotkamy: pamiątki niemowlęctwa i sakramentów dzieciństwa, zabawki, książki, czasopisma, obrazy, pocztówki, zdjęcia, podręczniki do edukacji domowej i pomoce szkolne – wszystko, co służyło również wychowaniu do kultury i miłości Ojczyzny.

Wystawa potrwa do 19 lipca 2017 r.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

154 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra