Z zagranicy

Kamikadze w amerykańskiej armii w Syrii

Mowa o dronach, w jakie wyposażona została prowadząca działania zbrojne w Syrii amerykańska armia, bardzo drogim sprzęcie, który zostanie wykorzystany w walce z islamistami z ISIS na terytoriach Iraku i Syrii.

W specjalnie wydanym oświadczeniu dowództwo operacyjnych sił specjalnych USA (SOCOM) poinformowało, że złożyło zamówienie na 325 „Miniaturowych Systemów Rakiet Powietrznych” lub LMAMAS, które mają zostać dostarczone do lata bieżącego roku. Dostawa jest już prawie gotowa.

Z raportów wynika, że SOCOM już otrzymał 350 tzw. Noży Sprężynowych, wystrzeliwanych z rury dronów wyposażonych w kamery oraz nawigację GPS, która nakierowuje je z użyciem kursora – mogą one być wystrzeliwane nawet z ręcznej bazooki.

W oświadczeniu zacytowano przedstawicieli ulokowanej w Kalifornii firmy AeroVironment, która produkuje wspomniane drony, dodając, iż „mogą one być prowadzone ręcznie bądź automatycznie”. Dron rozwija prędkość 100 km na godzinę i może latać ok. 15 minut.  

Pułkownik John Reim, odpowiedzialny za wyposażenie specjalnych sił operacyjnych i będący zarazem szefem biura programowego uzbrojenia SOCOM stwierdził, iż potrzebuje takich dronów-rakiet, które będą w stanie wysadzać w powietrze większe cele.

– Mamy obecnie dobrą zdolność ze względu na tzw. Nóż Sprężynowy. Ale on nosi mniejsze ładunki wybuchowe. Jak zwiększyć ich ładowność?- pytał Reim. – Staramy się stworzyć ogień organiczny i w wielu miejscach, w których prowadzimy operacje, korzystamy z zaistniałych sytuacji – mówił.

Według dowódcy SOCOM gen. Ray’a Thomasa, amerykańskie wojsko nie jest jedynym, które rozwija produkcję śmiercionośnych dronów, twierdząc, że „produkujący broń dla ISIS” w Mosulu, w Iraku, przekształciły wirnikowe quadcoptery w latającą broń o kalibrze 40 mm. SOCOM rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Johna Hopkinsa w celu wypracowania systemów wykrywania ładunków wybuchowych zainstalowanych w dronach.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

112 komentarzy

112 Komentarzy

  1. free trial garcinia

    11 listopada 2017 at 01:36

    Have actually been taking little over a month.

  2. Looking forward to reading more. Great blog post. Much obliged.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra