Z kraju

Fotorelacja z starcia narodowców z lewakami broniącymi antypolskiej sztuki „Klątwa” przed Teatrem Powszechnym

Przed warszawskim Teatrem Powszechnym odbyła się demonstracja narodowców i środowisk katolickich przeciwko „Klątwie”. Jej organizatorem była Krucjata Różańcowa wspierana przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo Radykalny, Ruch Narodowy, lefebrystów, wiernych ks Natanka, i mieszkańców Warszawy. Kilkusetosobowy katolicki i narodowy protest skutecznie zakłócało kilkudziesięciu przedstawiciele środowisk lewicowych (Antify, Obywateli Solidarnych w Akcji, Obywateli RP, działaczy partii Razem i Nowoczesnej).

Zaszokowani tym, że lewicowcy zagłuszają różaniec odmawiany przez katolików, narodowcy otoczyli lewicową kontrmanifestacje. Były wzajemne okrzyki, szarpanie transparentu (lewicowcy zaczęli go rozkładać wśród narodowców by sprowokować szarpaninę), odpalenie dwu świec dymnych (które ucieszyło szczególnie fotoreporterów). Jednak nie było bicia się czy innych niebezpiecznych sytuacji – lewicowcy histerycznie wrzeszczeli, że ktoś został oblany kwasem w teatrze – warto przypomnieć, że teatr był otoczony szczelnie płotkami, i szpalerem funkcjonariuszy policji, którzy wpuszczali na plac przed teatrem tylko osoby z biletami, więc nikt nie powołany nie mógł dostać się do środka – co może sugerować, że była to kolejna lewicowa prowokacja.

Lewicowcy wykorzystali swoją demonstracje poparcia dla antypolskiej i antykatolickiej sztuki do prezentacji wszystkich swoich plugawych i szalonych haseł. Nie tylko popierali antypolską i antykatolicką sztukę ale i domagali się wsadzania do niezwiezień swoich politycznych przeciwników oraz wpuszczenia do Polski islamskich imigrantów.

Tak jak nie zgadzamy się na funkcjonowanie nazistowskiej kultury (w tym i nazistowskich zespołów rockowych) w przestrzeni publicznej, dla tego, że szerzą one nienawiść do Żydów, tak nie możemy się zgadzać na funkcjonowanie w przestrzeni publicznej antypolskiej i antykatolickiej lewicowej kultury (w tym i sztuki „Klątwa”) bo szerzy ona nienawiść do katolików i Polaków.

Walczymy o równość wobec prawa, o to by Polacy i katolicy byli tak samo jak Żydzi chronieni przed nienawiścią. Tak jak został skazany artysta ludowy za spalenie kukły Żyda, tak samo powinni zostać skazani artyści z Teatru Powszechnego, którzy sprofanowali kukłę przedstawiającą Polaka katolika. Polacy, katolicy, Żydzi, wszyscy muszą cieszyć się taką samą ochroną prawną – antykatolicy muszą być tak samo karani jak antysemici.

Prawa większości katolickiej i polskiej muszą być w Polsce tak samo chronione jak prawa mniejszości żydowskiej. Polacy i katolicy nie mogą być dyskryminowani dla tego, że są w większości. Dziś Polacy i katolicy są dyskryminowani na podobnej zasadzie, choć w innym stopniu, jak murzyni w Republice Południowej Afryki w czasach apartheidu, gdy murzyni stanowiący większość mieszkańców RPA mieli mniejsze prawa niż rządząca mniejszość białych afrykanerów.

Zmuszanie Polaków katolików by płacili na sztukę szerzącą nienawiść do Polaków i katolików (co robi rządząca Warszawą Platforma Obywatelska) jest równie podłe jak to gdy nienieccy narodowi socjaliści kazali Żydom płacić za sprzątanie po kryształowej nocy, kiedy to bojówki niemieckich narodowych socjalistów przeprowadziły pogrom Żydów i niszczyły ich sklepy oraz mieszkania.

Schematy antykatolickiej i antypolskiej lewicowej propagandy obecnej w sztuce „Klątwa” zbieżne są w swojej nienawiści do Polaków i katolików z schematami niemieckiej narodowo socjalistycznej antykatolickiej i antypolskiej propagandy (wystarczy zapoznać się z zawartością niemieckiego narodowo socjalistycznego pisma Der Stürmer).

Sztuka „Klątwa” jest kolejnym dowodem na to, że niskie podatki są lepsze od sztuki nowoczesnej. Lepiej by było gdyby pieniądze podatników i konsumentów odbierane im pod przymusem przez biurokratów pozostawały w kieszeniach konsumentów i podatników, niż były przez biurokratów wydawane na szerzenie nienawiści do podatników i konsumentów. O wiele lepiej by było gdyby lewica swoja propagandę szerzyła za swoje własne pieniądze a nie za pieniądze odebrane swoim ofiarom.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

347 komentarzy

347 Komentarzy

 1. Grupo Serval presidios

  12 listopada 2017 at 13:27

  Very descriptive blog, I liked that a lot. Will there be a part
  2?

 2. home security systems consumer reports 2015

  12 listopada 2017 at 19:33

  To shield family from impairment?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra