Z kraju

Wałęsa: Niemcy i Polska powinny tworzyć wspólne państwo

– Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa – uznał Lech Wałęsa w wywiadzie dla rosyjskiej agencji prasowej ITAR-TASS.

 

– Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy to idee starej epoki. Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa – uznał były prezydent. Jego wypowiedź cytują media w Polsce oraz – co ważne – w Rosji.

 

Jak się okazuje, laureat Pokojowej Nagrody Nobla uważa za konieczne dążenie do większej globalizacji, ale to wymaga – jego zdaniem – „utworzenia innych programów i struktur”.

 

Według Lecha Wałęsy, obecnie Europie może zagrażać „brak zgody, społeczne konflikty i różnice zdań dotyczące systemów podatkowych, ochrony zdrowia i systemu emerytalnego”. – Kraje są w różnym położeniu. Nierówno się rozwijają i z tego powodu trudno się zjednoczyć. Powinniśmy stopniowo planować, co powinniśmy wyrównać w tym roku, co w następnym – stwierdził w wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej.

 

Michał Polak

za: rmf24, fot. wikimediacommons

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU i FILMU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst i film w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu lub filmu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra